20.10.2016/13:27

Lidl zaprezentował "sklep przyszłości". Zobacz zdjęcia 600. placówki sieci w Polsce

Sieć Lidl otworzyła 20 października w Poznaniu swój 600. sklep w Polsce. Placówka zaaranżowana została w zupełnie nowy sposób i zawarto w niej kilka konceptów debiutujących w Lidlu w naszym kraju, takich jak Lidl To Go czy "Świeży pomysł na każdy dzień".

- 600. sklep sieci Lidl w Polsce to nie tylko nowy wymiar zakupów dla naszych klientów, lecz przede wszystkim wyznacznik kierunku rozwoju Lidl Polska i zwieńczenie wielu lat pracy nad udoskonaleniem usług. Wierzymy, że przez te działania uda nam się wyznaczyć nowy standard w handlu detalicznym  – komentuje Aleksandra Robaszkiewicz, PR Manager Lidl Polska.

600. sklep sieci Lidl otwarty został w Poznaniu przy ul. Wilkońskich. Jego wyróżnikiem są m.in. zaawansowane rozwiązania przyjazne środowisku. Można do nich zaliczyć gruntowe pompy ciepła wykorzystujące energię geotermalną do ogrzewania jak również chłodzenia obiektu (chłodzenie pasywne). W celu równomiernego i komfortowego ogrzania oraz schłodzenia sklepu zastosowano instalację umieszczoną pod posadzką.  To nowatorskie rozwiązanie uzupełnione jest o zintegrowany system odzysku ciepła z lad chłodniczych oraz system wentylacji z rekuperacją. Innym przykładem rozwiązań ekologicznych jest instalacja fotowoltaiczna, czyli panele wykorzystujące energię słoneczną i przetwarzające ją w prąd służący do funkcjonowania sklepu. Zastosowanie tych rozwiązań pozwala na znaczną redukcję emisji CO2 .

W całym budynku zamontowane zostało oświetlenie wyłącznie typu LED, optymalizujące wykorzystanie energii o 50 proc. w porównaniu z oświetleniem tradycyjnym. Zoptymalizowano także wykorzystanie światła dziennego do oświetlenia wnętrza obiektu – w tym celu służy rozbudowana, szklana fasada budynku. Ponadto zebrane z obiektu wody deszczowe są odzyskiwane i wykorzystane dla celów gospodarczych i bytowych (podlewanie terenów zielonych oraz spłukiwanie wszystkich toalet).

Wszystkie powyższe rozwiązania umożliwiły aby ten obiekt otrzymał certyfikat Breem New Construction 2016, definiujący standard najlepszych praktyk w zakresie zrównoważonego projektowania, budowania i użytkowania budynków. Sklep Lidl przy ul. Wilkońskich w Poznaniu otrzymał ten konkretny certyfikat jako pierwszy obiekt na terenie Polski.

W nowym sklepie znalazły się m.in.: zupełnie nowe kasy, toalety dla klientów, osób niepełnosprawnych oraz strefa pielęgnacji niemowląt (popularny „przewijak”) jak również szerokie alejki – które  pozwalają optymalizować czas robienia zakupów. Powierzchnia sprzedaży nowego sklepu wynosi ponad 1400 mkw. Dla zmotoryzowanych Lidl przygotował 120 miejsc parkingowych oraz dwie stacje do ładowania samochodów elektrycznych, natomiast dla rowerzystów specjalne stojaki na rowery, gdzie można je bezpiecznie przypiąć. Dodatkowo obiekt został zintegrowany z miejską infrastrukturą rowerową (stacja roweru miejskiego „Lidl ul. Wilkońskich”).

Dodaj komentarz

4 komentarze

 • zbez 31.10.2016

  Polski handel umiera

 • Polska GO !! 24.10.2016

  najlepsze jest to że w Niemczech to chyba nie mają takich obrotów jak w Polsce!! teraz idą na USA no ale mają z czego Polaczki im noszą codziennie miliony. A oni nam dawali miliony w czasie wojny ale w innym wydaniu

 • wypad z kraju 24.10.2016

  tragedia nic swojego wszystko made in gebels itd.

 • LidLLove 21.10.2016

  Fajny ten koncept Lidl To Go, tylko co tam jest sprzedawane? Sama kawa czy coś jeszcze?

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.