11.08.2017/15:02

Limit dla transakcji zbliżeniowych bez PIN wzrośnie z 50 do 100 zł?

Banki rozmawiają z organizacjami płatniczymi na temat podwyższenia limitu dla transakcji bez PIN - informuje bankier.pl. Obecnie limit ten, ustalony przed wieloma laty, wynosi 50 zł. Zainteresowane strony chcą zwiększyć go do 100 zł.

Jak wynika z danych Narodowego Banku Polskiego, tylko w pierwszym kwartale br. aż 64 proc. wszystkich transakcji bezgotówkowych w terminalach płatniczych w Polsce przeprowadzonych zostało z użyciem technologii bezstykowej. Średnia wartość transakcji kształtowała się na poziomie 44 zł. To niewiele poniżej obecnego limitu.

Bankier.pl zauważa, że dwa lata temu limit dla transakcji bez PIN podniesiony został przez Wielką Brytanię z 20 do 30 funtów, a z badań opinii publicznej wynika, że klienci banków zainteresowani są dalszymi podwyżkami, do 50 lub nawet 100 funtów.

Obecnie obowiązujący w Polsce limit 50 zł uzgodniony został 10 lat temu, gdy technologia płatności bezstykowych w naszym kraju dopiero raczkowała.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Manek 15.08.2017

    A to się złodzieje ucieszą!!! Dawno już zlikwidowałem dotykówkę,nie ma jak gotówka!!!

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.