24.03.2020/19:36

Lista postulatów skierowanych do rządu ws. działań, które mają pomóc branży handlowej

3.    Zniesienie ograniczenia handlu w niedziele
•    Wprowadzenie takiego rozwiązania wpłynie pozytywnie nie tylko na wynajmujących powierzchnię sprzedaży w wielkopowierzchniowych obiektach handlowych i ich najemców, lecz również na setki podmiotów świadczących usługi powiązane (np. ochrona, konserwacja). 
•    Jest to postulat składany przez wszystkich najemców jak i wynajmujących, a także firm eventowych, serwisowych i innych, które upatrują tu możliwość ponownego zwiększenia zatrudnienia i pobudzania gospodarki.
4.    Doprecyzowanie przepisów dotyczących stanu epidemii
•    Konieczność ponownego doprecyzowania wymaga katalogu wyłączeń spod generalnego ograniczenia handlu detalicznego w obiektach wielkopowierzchniowych. 
•    W związku z rozszerzeniem się wirusa COVID-19 rekomendowane jest rozszerzenie obowiązywania rozporządzenia także w obiektach poniżej 2000 mkw. 

Dodaj komentarz

2 komentarze

 • Bel 25.03.2020

  Dobrze rozumiesz. Oni bardzo chcą powrotu do lat 90-tych ubiegłego wieku. Przypomnę skrótowo warunki jakie wtedy były oferowane pracownikom: najniższa krajowa, śmieciówki, umowa na minimalną kwotę reszta pod stołem, bezpłatne nadgodziny, praca 7 dni w tygodniu 24h na dobę, brak urlopu oraz chorobowego, mobbing i najważniejsze 100 osób na twoje miejsce.

 • Handloweic 25.03.2020

  CHYBA czegoś nie rozumiem, wszystko kosztem pracowników :

  " określenie możliwości wydłużenia okresu rozliczeniowego dla pracowników do 12 miesięcy, z jednoczesny przyznaniem pracodawcom uprawnienia
  do zmniejszenia pracownikowi wymiaru etatu z uwagi na aktualną sytuację gospodarczą;
  • zniesienie tzw. doby pracowniczej i doprecyzowanie przepisów dotyczących nieprzerwanego odpoczynku dobowego i tygodniowego pracownika;
  • czasowe (tj. do końca 2020 r.) zniesienie obowiązku zapewnienia pracownikowi nieprzerwanego 10-dniowego urlopu wypoczynkowego – obowiązek ten będzie niezmiernie problematyczny w wakacyjnym sezonie urlopowym;"

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.