24.07.2018/09:22

Listeria w twarogu sernikowym OSM w Radomsku

Główny Inspektorat Sanitarny wydał komunikat, w którym poinformował, iż w próbce twarogu sernikowego produkowanego przez Okręgową Spółdzielnię Mleczarską w Radomsku stwierdzono obecność groźnych bakterii Listeria monocytogenes. Produkt jest wycofywany z rynku.

Wycofanie dotyczy twarogu sernikowego 0,5 kg lub 1 kg, o terminie przydatności do spożycia określonym na 29 lipca br. Wskazany przez producenta numer partii to 2907185.

Obecność bakterii Listeria monocytogenes stwierdzono w ramach kontroli właścicielskiej. Zgodnie z przepisami prawa żywnościowego, producent - OSM w Radomsku - poinformował organy urzędowej kontroli żywności i konsumentów o wycofaniu produktu i możliwości jego zwrotu do miejsca zakupu. Proces ten jest nadzorowany przez organy Inspekcji Weterynaryjnej oraz Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

GIS w komunikacie podkreśla, że konsumenci nie powinni spożywać twarogu sernikowego o wskazanym numerze partii, w szczególności bez obróbki termicznej, z uwagi na potencjalne zagrożenie dla zdrowia.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.