30.03.2016/16:35

Litwa obniży VAT na żywność?

Litwini polubili zakupy w Polsce. Najchętniej odwiedzają sklepy z jedzeniem. Atrakcyjność polskiego handlu nie podoba się jednak litewskim władzom, które w ramach budowania konkurencyjności własnych detalistów planują zmniejszyć VAT na podstawowe produkty żywnościowe.

Jak podaje bankier.pl za IAR litewski sejm wstępnie zaakceptował propozycję obniżenia VAT z obecnych 21 proc. do 5 proc. na świeże mięso i ryby. Pojawiają się również propozycje obniżenia podatku na produkty mleczne, chleb, mąkę i warzywa.

Laurynas Vilimas, prezes Stowarzyszenia Przedsiębiorstw Handlowych zapewnia, że po obniżeniu podatku na Litwie produkty w sklepach staniałyby o 16 proc. Natomiast serwis tvn24bis.pl wskazuje, że na razie niektóre towary kosztują w Polsce nawet o 1/3 mniej niż na Litwie.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.