11.12.2019/22:07

Lody za 4 mld dolarów. Nestlé sprzedaje amerykańską spółkę

Nestlé sprzedaje amerykańskie marki lodów spółce joint venture Froneri. Transakcja, na którą musi jeszcze wyrazić zgodę regulator rynku, ma zostać sfinalizowana w pierwszym kwartale 2020 r. 

Za marki lodowe Froneri ma zapłacić 4 mld dolarów. Chodzi m.in. o takie brandy jak Häagen-Dazs, Drumstick i Outshine. Firma podała, że zajmuje wiodącą pozycję w kluczowych kategoriach lodów, w szczególności super premium. W 2018 r. obrót Nestlé USA wyniósł 1,8 mld dolarów. 

Spółkę Froneri utworzyły w 2016 r. Nestlé i PAI Partners. Firmy połączyły należącą do PAI spółkę R&R z lodowym oddziałem Nestle.

Froneri jest drugim co do wielkości producentem lodów w Europie, trzecim co do wielkości na świecie a także numerem jeden wśród producentów marek własnych na świecie. Firma jest obecna w ponad 20 krajach. W 2018 r. osiągnęła przychody w wysokości 2,6 mld euro. Zatrudnia ponad 10 tys. pracowników na całym świecie.

Froneri działała już w Europie (w tym w Polsce), Ameryce Łacińskiej , Afryce oraz w regionie Azji i Pacyfiku. Po umocnieniu pozycji w Stanach Zjednoczonych, będzie największym graczem na rynku lodów w skali globalnej. Niedawne przejęcia TipTop w Nowej Zelandii i Nestlé w Izraelu zwiększyły zasięg Froneri.
 

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.