05.12.2019/09:25

Lorenz Snack-World z nowym dyrektorem zarządzającym

Moritz Bahlsen jest nowym dyrektorem zarządzającym Lorenz Snack-World. 38-latek przejmuje zarządzanie firmą od swojego ojca, Lorenza Bahlsena, który po 45 latach kierowania firmą odszedł ze stanowiska. Lorenz Bahlsen nadal będzie pełnił w firmie funkcję doradczą.

Moritz Bahlsen - prawnuk założyciela firmy Hermanna Bahlsena - od ponad dziesięciu lat bierze udział w zarządzaniu operacyjnym firmy, a teraz został jej głównym szefem. Wspierany będzie przez nowo utworzony zarząd, w skład którego wchodzą Thomas Altendorfer (odpowiedzialny za finanse, IT i zarządzanie jakością), Rabea Habel-Beck (odpowiedzialny za marketing, innowacje i komunikację korporacyjną) oraz Charles-Etienne Le Renard ( odpowiedzialny za łańcuch dostaw i CSR spółki).

- Mam wielki szacunek dla życiowej pracy mojego ojca, który poświęcił 45 lat swojego życia naszej firmie, rozwijając ją i oddając w ręce kolejnego pokolenia, tworząc poczucie odpowiedzialności, które nadal będzie ważnym motorem i przewodnikiem naszej działalności – zapowiedział Moritz Bahlsen po objęciu stanowiska.

Lorenz Snack-World to niemieckie przedsiębiorstwo spożywcze, które powstało w 1999 roku po podziale koncernu Bahlsen pierwotnie produkującego słodkie i słone przekąski. Nowa firma, na której czele stanął Lorenz Bahlsen, w 2001 przejęła produkcję wszystkich przekąsek dotychczasowo sygnowanych zielonym logiem Bahlsen Picanterie. Produkuje głównie chipsy, krakersy i paluszki, a swoje filie ma w Austrii, Polsce, Rosji oraz Chorwacji. Przekąski tej firmy są dostępne w ponad 80 krajach na całym świecie.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.