07.08.2018/15:49

Lotte Wedel dba o warszawskie pszczoły

Z okazji obchodzonego 7 sierpnia Dnia Pszczół firma Lotte Wedel przybliżyła szczegóły inicjatywy pt. „Ratujmy warszawskie pszczoły!“, którą producent słodyczy rozwija wspólnie ze Stowarzyszeniem Serduszko dla dzieci.

Na dachu zakładu firmy Lotte Wedel przy ul. Zamoyskiego w Warszawie w 11 ulach mieszka ponad 400 000 pszczół. Pasieka powstała w ramach projektu „Ratujmy warszawskie pszczoły!“ – kolejnej, wspólnej inicjatywy LOTTE Wedel i Stowarzyszenia Serduszko dla dzieci. Właśnie mija prawie rok od jej utworzenia.

Pasieką pod okiem fachowców opiekują się podopieczni Stowarzyszenia, którzy uczą się przedsiębiorczości w ramach wirtualnego start-upu „StartLab“. Członkowie projektu, osoby w wieku 16-26 lat, pochodzące z warszawskiej Pragi i Targówka, dbają o rozwój pasiek, a także pozyskują miód (do tej pory już ponad 60 litrów). Projekt pełni zatem funkcję proekologiczną i ma na celu wsparcie młodzieży w usamodzielnianiu się i odnalezieniu na rynku pracy.

Fabryka Czekolady E. Wedel mieści się w niedaleko siedziby Stowarzyszenia na warszawskiej Pradze. W okolicy znajduje się Jeziorko Kamionkowskie oraz Park Skaryszewski, który jest idealnym miejscem do zdobycia pożywienia dla pszczół.    

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.