17.12.2018/10:50

Lotte Wedel przyspiesza inwestycję. "Sprzedaż poleciała nam w kosmos"

Zaplanowana pierwotnie na lata 2024-25 inwestycja Lotte Wedel w trzecią linię produkcyjną do Ptasiego Mleczka zostanie przyspieszona o trzy lata w związku z dynamicznym wzrostem sprzedaży tego produktu. Maciej Herman, dyrektor zarządzający firmy przyznaje w rozmowie z portalem wiadomoscihandlowe.pl, że firma nie spodziewała się aż takich wzrostów, jak tegoroczne.

- Ptasie Mleczko, kolokwialnie mówiąc, "poleciało nam w kosmos" w tym roku - zaznacza Herman.

Wzrosty sprzedaży Ptasiego Mleczka to w dużej mierze konsekwencja ubiegłorocznej inwestycji Wedla, która polegała na modyfikacji linii produkcyjnej tego wyrobu w taki sposób, aby produkt był pokrywany we wzory (np. walentynkowe, czy bożonarodzeniowe) specjalnymi farbami spożywczymi - Jesteśmy pierwszym producentem w skali światowej, który dekoruje praliny na masową skalę, czyli nie ręcznie - zauważa Herman.

Dyrektor zarządzający Lotte Wedel podkreśla, że w branży produkcji słodyczy innowacje odgrywają wyjątkowo istotną rolę. I choć są tematem wdzięcznym z perspektywy konsumentów, to już ze strony produkcyjno-operacyjnej są niewdzięczne, bowiem komplikują proces produkcyjny.

- Musimy się tu poddać trendom konsumenckim. Młodzi ludzie lojalność do marek mają na dużo niższym poziomie niż starsi konsumenci. Musimy mieć dla nich atrakcyjną ofertę, dlatego liczba nowych produktów, które produkujemy z roku na rok jest coraz większa - mówi portalowi wiadomoscihandlowe.pl Maciej Herman.

Więcej w materiale wideo.

Dodaj komentarz

2 komentarze

  • ktoś 21.12.2018

    Przed 2010 rokiem Ptasie Mleczko miało 450 gram potem zmniejszone zostało do 420 gram i do obecnych 380 gram. Dzięki temu cena mogła zostać utrzymana. Inaczej musiałoby kosztować już ponad 15 zł a to cena, której konsument by nie zaakceptował. Swoją drogą pudełko 450 gramowe było mniejsze niż pudełko 420 gramowe (jakieś 3/4 wielkości 420 gram), więc chyba jednak pianki nie są takie same ;)

  • niezadowolony młody konsument 17.12.2018

    Pudełko waniliowego mleczka ma 380 gram. Gdzie podziało się 120 gram, które było kiedyś w opakowaniu blisko 500-gramowym?

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.