26.07.2017/10:19

Lubella inwestuje 19 mln zł w nowoczesne centrum badawczo-rozwojowe w Lublinie

Od kilku miesięcy w siedzibie firmy Lubella w Lublinie powstaje nowoczesne centrum badawczo-rozwojowe z zakresu techniki ekstruzji. Kosztujący 19 mln zł projekt ma na celu zwiększenie potencjału naukowo-przemysłowego spółki w produkcji innowacyjnej żywności ekstrudowanej. W wyniku jego realizacji nastąpi również wzmocnienie współpracy firmy z sektorem nauki oraz małych i średnich przedsiębiorstw. Łącznie Lubella przeznacza na inwestycje ok. 200 mln zł.

Należąca do Grupy Maspex Lubella to lider na rynku makaronów w Polsce i znany producent innych wyrobów zbożowych, takich jak płatki śniadaniowe, mąki, kasze i paluszki. Produkty marki trafiają także do ponad 20 krajów na całym świecie. Firma stale inwestuje w najnowsze technologie oraz najlepsze rozwiązania produkcyjne i logistyczne.

– Nowoczesna komórka badawczo-rozwojowa, która powstaje w Lubelli, to element innowacyjnych działań realizowanych przez firmę. Dzięki jej powstaniu wzrośnie konkurencyjność Lubelli i całego sektora. To zarazem szansa na zwiększenie współpracy nauki i przemysłu oraz na poprawę społecznej i gospodarczej atrakcyjności regionu Lubelszczyzny – mówi Wojciech Jamróz, prezes zarządu firmy Lubella.

W ramach prac centrum możliwa będzie współpraca nie tylko z lubelskimi uczelniami wyższymi, ale również uniwersytetami z innych miast, jak Warszawa, Poznań czy Wrocław. Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Prace badawcze i rozwojowe prowadzone w ramach tego projektu będą skupiać się na opracowywaniu nowych receptur i technologii produkcji m.in. galanterii śniadaniowej, makaronów czy innych ekstrudatów spożywczych. Całość działań dostarczy wiele informacji z zakresu innowacyjnych wyrobów ekstrudowanych, które mogą wzbogacić i urozmaicić ofertę handlową Lubelli, a tym samym umocnić jej pozycję rynkową.

Jednocześnie trwa realizacja projektu inwestycyjnego w Lubelli w ramach zezwolenia na prowadzenie działalności w Specjalnej Strefie Ekonomicznej Euro-Park Mielec, otrzymanego przez spółkę w 2015 r. W tym roku zakończono budowę nowoczesnego kompleksu produkcyjno-magazynowego, w którym zainstalowano największą i najnowocześniejszą w Polsce linię do produkcji makaronu, trwa również budowa magazynu wysokiego składowania. Niedawno Lubella otrzymała ponadto kolejne zezwolenie na inwestycje w strefie. Realizacja kolejnego projektu obejmuje m.in. budowę hali magazynowej, zakup nowoczesnych linii technologicznych do produkcji makaronu i płatków śniadaniowych oraz rozbudowę młyna.

Łącznie planowane i realizowane wydatki inwestycyjne w Lubelli szacuje się na ok. 200 mln zł, natomiast wydatki na powstanie Centrum Badawczo-Rozwojowe w Lublinie to koszty rzędu 19 mln zł.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • gość 10.08.2017

    Pytanie - i po co ta inwestycja?
    Aha dla Rumunii bo Polacy i tak już pewnie tego nie kupią.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.