25.09.2017/15:48

Newsletter, 27 września: Handel w Polsce będzie się automatyzował

Luis Amaral, prezes Grupy Eurocash, zasygnalizował, że – poszukująca obecnie inwestora sieć supermarketów Stokrotka – nie jest w tej chwili w kręgu zainteresowania grupy.

- Nie przyglądamy się tej spółce – powiedział Luis Amaral. Podkreślając, że prowadzona przez niego grupa koncentruje się obecnie na integracji sieci Eko Holding i Mila. - Mamy mnóstwo pracy. Zastanawiamy się jak osiągnąć jak największe synergie między naszymi sklepami własnymi a siecią sklepów franczyzowych - wyjaśnił.

Luis Amaral podkreślił, że przejęcia sieci Eko Holding i Mila przełożą się na wzrost konkurencyjności klientów franczyzowych współpracujących z Grupą Eurocash wobec największych sieci handlowych działających na polskim rynku. – Dotyczy to szczególnie obszaru zarządzania produktami świeżymi – wyjaśnił.

Luis Amaral, zasygnalizował, że sieć Mila – po uzyskaniu zgody UOKiK na transakcję -  prawdopodobnie zmieni logo na Delikatesy Centrum. - Widzimy przewagę w skoncentrowaniu działań na mniejszej liczbie brandów – tłumaczy szef Eurocash.

Jednocześnie prezes Grupy Eurocash pytany, czy konsolidacja brandów będzie następowała w ramach tych, już obecnych w grupie wyjaśnił na przykładzie sieci Euro Sklep, że ze względu na mocną pozycję szyldu na lokalnym rynku oraz przywiązanie franczyzobiorców nie panuje w tym wypadku takich zmian. – W naszych działaniach kierujemy się zdaniem naszych klientów i konsumentów, a ci są bardzo przywiązaniu do tej marki – tłumaczy Luis Amaral.

Dodaj komentarz

10 komentarzy

 • Oszukany 11.10.2017

  Bardzo chcieli by przejąć dobrze prosperującą sieć ale na szczęście nie dadzą rady. Krucho z pieniędzmi, franczyzobiorcy od nich odchodzą bo nie da się z nimi pracować. Planów nie wyrabiają i jeszcze tak brzydko o dostawcach sie wypowiadają. Dodatkowo przyplątało się parę naprawdę przykrych problemów i nic nie wskazuje na to by miało ich ubywać. Paskudna sprawa z tym vatem ale niedługo może się okazać, że ełrokesz nie radzi sobie nie tylko z podatkami. Oszukani czekają z niecierpliwością na rozwój sytuacji.

 • Hulajko 06.10.2017

  Firma ec nigdy nie dogada się z emperią. Zawsze tam były tarcia. stokrotce mogą tylko pomarzyć. Zresztą ec tak zarządza, że niedługo pies z kulawą nogą nie będzie zainteresowany, żeby z nimi współpracować. Zniszczyli dobre sklepy swoich franczyzobiorców. Nie poszanowali partnerów zarówno młodych jak i długoletnich, takich z jednym sklepem i dziesięcioma. ec to wariat na składzie dynamitu z zapałkami. Może ktoś chętny na współpracę z nimi.

 • Anonim 29.09.2017

  Czekam na mój komentarz od wczoraj. Będzie dodany?

 • Aga 28.09.2017

  Rzeczywiście notowania mają najgorsze od lat. Rating CCC- z puntacja na poziomie 1.8. Toż to niedaleko do bankructwa. I jeszcze przewał na vacie. Kiepsko

 • Fan 28.09.2017

  Panie Prezesie a ile DC odeszlo z sieci i przylacza sie do innych normalnych partnerow biznesowych?

 • Bankrut 28.09.2017

  Drodzy przedsiebiorcy, w mojej opinii spółka Eurocash jest oszustem i zlodziejem. Przestrzegam przed jakakolwiek współpraca z nimi. Mówię to z perspektywy byłego franczyzobiorcy i niedoszłego partnera handlowego.

 • Lec 27.09.2017

  Pan Amaral na tym zdjęciu ma minę jak by zobaczył właśnie rating swojej firmy.
  Może się ktosorintue czy ccc- to powód do dumy czy przy takim jużbaki nie udzielają pożyczek?

 • Wit mit agaba 26.09.2017

  Przynajmniej nie przejdą gehenny jakiej doświadczyli inni partnerzy Eurocashu - ci "na pierwszym miejscu"

 • Cieszcie się 26.09.2017

  Stokrotka na prawdę ma się z czego cieszyć.
  Eurocash w mojej opinii jest bezwzględny, przedmiotowo traktuje partnerów i liczy tylko swoje zyski. Wiem, że zniszczył życie mnóstwa osób którzy z nimi współpracowali.
  Jak dla mnie ta firma jest najgorszym rodzajem organxzaji, bez skrupułów, zahamowań, nieetyczna. Jak dla mnie nie dotrzymuje danego słowa a jej pracownicy są w stanie powiedzieć wam wszystko byleby zaspokoić własne potrzeby. Mne jej działanie koajarzy się z działalnością paserską.

 • Frox 25.09.2017

  Witam wszystkich.

  Krążą nagrania z sali rozpraw przeciwko Ec gdzie byli już członkowie AP opisują koszmar jaki przeszli współpracując z tą firmą m.in. chęć popełnienia samobójstwa, wtrącania w spiralę długów itp.

  Mnie EC zniszczyła życie. Koszmar. Zainwestowałem wszystko co miałem we współpracę z nimi. Wbili mi nóż w plecy i zamienili moje życie i życie mojej rodziny w koszmar.

  Aktualnie wiem, że prezes UOKiK wystąpił z prośbą o wyjaśnienie niektórych kwestii związanych z AP do EC. Również prokuratura działa. Jest masa niejasności delikatnie mówiąc z intencjami EC (również z tego co słyszałem Urząd Kontroli Skarbowej bada "błędy" w powiększaniu salda opakowań FB). Być może niedługo na jaw wyjdą kwestie które obnażą prawdziwe oblicze EC.
  Zachęcam do zapoznania się z opiniami o EC zamieszczonymi na innych portalach zwłaszcza byłych FB.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.