14.01.2021/10:44

Luzowanie obostrzeń. Sklepy w galeriach otwarte od 1 lutego?

Rządowe plany zakładają, że luzowanie obostrzeń związanych z pandemią ma rozpocząć się od otwarcia sklepów w galeriach handlowych. Nie można wykluczyć, że dojdzie do tego 1 lutego – donosi serwis rmf24.pl. Potwierdza to wicepremier Jarosław Gowin, który w TK FM wymienił branżę handlową, jako pierwszą w kolejce do zdjęcia obostrzeń.

Opierając się na informacjach „RMF FM”, powinniśmy się spodziewać, że poluzowaniu obostrzeń obejmujących galerie nie będzie towarzyszyć otwarcie innych obiektów - np. hoteli czy siłowni. Tego typu obiekty będą musiały jeszcze poczekać. Jak podaje serwis rmf24.pl, w dalszej perspektywie, wraz z nadejściem cieplejszej pogody, otwarte mogą zostać restauracyjne ogródki, ale tylko w tych regionach, gdzie zakażeń będzie niewiele.

Wiceminister rozwoju Olga Semeniuk stwierdziła wczoraj w „Polsat News”, że w następnej kolejności po centrach handlowych, mogą zostać otwarte te miejsca, które pozwolą nie kumulować społeczeństwa w zamkniętych pomieszczeniach.

Doniesienia te potwierdził wicepremier Jarosław Gowin na antenie tok.fm. Wicepremier zapytany o to, czy już dziś można przedsiębiorcom nakreślić jasną perspektywę wychodzenia z obostrzeń, nawet jeśli perspektywa potem miałaby się zmieniać, powiedział: – Ani w Polsce, ani nigdzie w Europie takiej perspektywy zarysować się nie da, dlatego że przebieg epidemii jest nieprzewidywalny dla wirusologów.

Jarosław Gowin powiedział o kolejności otwierania poszczególnych branż. – Jeżeli sytuacja pandemiczna nie ulegnie pogorszeniu, czyli jeżeli w Polsce na dużą skalę nie da o sobie znać nowa mutacja koronawirusa, która jest dużo bardziej zaraźliwa, to moim zdaniem od 1 lutego powinniśmy w 100 proc. otworzyć handel, czyli galerie handlowe – wyjaśnił.

Dodał również, że nie ma dobrych prognoz dla przedstawicieli branż, które są najbardziej dotknięte lockdownem, czyli dla turystyki i gastronomii. – Musimy uzbroić się w cierpliwość na co najmniej kolejne tygodnie – stwierdził.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Michael Phelps 14.01.2021

    Otworzyć baseny!

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także