03.04.2019/12:29

M.Braniecki, Lidl Polska: W tym roku ruszy 700. sklep sieci. Co roku chcemy otwierać ich 40

W 2018 roku Lidl uruchomił w Polsce 40 sklepów. Tempo rozwoju będzie utrzymane przez najbliższe lata - powiedział na konferencji prasowej Maksymilian Branicki, prezes sieci Lidl w Polsce. Jeszcze w tym roku ruszy placówka numer 700. sieci - obecnie Lidl ma 672 sklepy.

Jak zadeklarował Maksymilian Branicki, w tym roku Lidl może uruchomić jeszcze więcej sklepów, niż w 2018 roku. Zdaniem prezesa sieci Lidl, na rynku pojawiają się szanse związane m.in. z opuszczeniem lokalizacji przez innych operatorów. - Tempo rozwoju będzie utrzymane przez kilka najbliższych lat - powiedział prezes.

Maksymilian Branicki skomentował również dotychczasowe projekty digitalowe. Przykładowo, aplikację Lidl +, która, przypomnijmy, wystartowała oficjalnie dopiero w poniedziałek 1 kwietnia, ściągnęło już 250 tys. użytkowników. - Aktywnych użytkowników wykorzystujących aplikację w trakcie zakupów jest około 50 proc. tej liczby - skomentował.

Podczas konferencji głos zabrał Piotr Rogowski, członek zarządu Lidl Polska. Mówił m.in. o znaczeniu polskich producentów dla całej sieci handlowej. - Lidl wyeksportował za granicę polskie produkty o wartości 2,5 mld złotych - dodał.

Są to głównie produkty marki własnej. - To świadczy o tym, że polska żywność jest doskonałej jakości oraz jest konkurencyjna cenowo w porównaniu do innych krajów Unii Europejskiej - skomentował Piotr Rogowski.

Podczas konferencji przedstawiciele Lidl Polska potwierdzili poranne doniesienia redakcji wiadomoscihandlowe.pl o uruchomieniu sklepu internetowego przez firmę. Kliknij i przeczytaj więcej na ten temat.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • arek 04.07.2019

    Witam czemu lidl dyskryminuje biednych ludzi takich jak ja nie mam takiego telefonu na który mógłbym pobrać aplikację i kupić z rabatem 50 % a bogaci których stać na wszystko mają dobre telefony i rabaty po 50 % arek wstyd dla takiej sieci

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.