14.01.2022/11:41

Maciej Ptaszyński, wiceprezes Polskiej Izby Handlu: Nie należy się spodziewać, że po obniżce VAT detaliści z automatu obniżą ceny

Proces cenotwórczy jest skomplikowanym zjawiskiem – zależy od bardzo wielu czynników, z których na zaledwie nieliczne ma wpływ hurtownik czy detalista. Zatem nie należy oczekiwać, że sam fakt obniżenia VAT na produkty żywnościowe objęte obecnie 5 proc. stawką tego podatku automatycznie przełoży się na obniżenie cen odpowiednio o 5 proc. – komentuje dla portalu wiadomoscihandlowe.pl Maciej Ptaszyński, wiceprezes i dyrektor generalny Polskiej Izby Handlu.

Jeśli widzisz ten tekst, oznacza to, że wykorzystałeś limit 8 bezpłatnych artykułów w tym miesiącu lub próbujesz przeczytać artykuł premium, dostępny wyłącznie dla naszych subskrybentów.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
  • Najważniejsze informacje z branży;
  • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
  • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także