09.06.2017/13:19

Maciej Ptaszyński, Polska Izba Handlu: projekt ustawy o zakazie handlu ma wiele wad - wideo

Ustawa o zakazie handlu ma wiele wad. Są w niej zapisy prawdopodobnie niekonstytucyjne, a na pewno dyskryminujące właścicieli sklepów należących do sieci franczyzowych - przekonywał Maciej Ptaszyński, dyrektor generalny Polskiej Izby Handlu, podczas 10. Kongresu Rynku FMCG.

Maciej Ptaszyński, dyrektor generalny Polskiej Izby Handlu, przekonywał podczas 10. Kongresu Rynku FMCG, że w projekcie ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele przede wszystkim niepokoją zapisy dotyczące ograniczenia działania hurtowni, zwłaszcza w poniedziałek rano. Niepokoją także ograniczenia działania sklepów franczyzowych.

- Nie może być tak, że właściciel sklepu nie może w niedzielę sam stanąć za ladą tylko dlatego, że jego sklep należy do sieci franczyzowej. Jest to prawdopodobnie niekonstytucyjne, a na pewno dyskryminujące wobec innych podmiotów - mówił Maciej Ptaszyński.

Zapraszamy do obejrzenia materiału wideo.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.