03.12.2018/11:24

Magnit zatowarowuje apteki. Spółka przejęła kolejnego dystrybutora farmaceutycznego

Magnit, rosyjski potentat rynku spożywczego coraz mocniej wchodzi w biznes apteczny. W ciągu ostatnich trzech miesięcy spółka kupiła aktywa dwóch firm zajmujących się dystrybucją produkcji farmaceutycznej.

We wrześniu tego roku spółka córka Magnita, firma Tander nabyła 100 proc. udziałów w moskiewskiej spółce Farmasistems, działającej w branży farmaceutycznej. Przedstawiciele rosyjskiego detalisty tłumaczyli wówczas, że kupno tej firmy jest związane z rozwojem własnej sieci aptek.

Farmasistems ma licencję na hurtową działalność w branży farmaceutycznej. Jej zadaniem jest zakup środków leczniczych bezpośrednio od producentów w celu zatowarowania aptek należących do sieci Magnit.

Na tym nie koniec inwestycji w apteczny biznes. Rosyjski gigant spożywczy kupił kolejnego dystrybutora farmaceutycznego SIA Group, który współpracuje z ponad 250 wiodącymi producentami z Rosji, Europy, Stanów Zjednoczonych, Indii i Japonii.

Przypomnijmy, że własna sieć apteczna to stosunkowo nowy kierunek działalności spółki Magnit – projekt pilotażowy w ramach którego otworzono 51 aptek przy marketach spożywczych został uruchomiony w 2017 roku. Testy pokazały, że zapotrzebowanie konsumentów na tego typu placówki handlowe jest duże. Towary i środki lecznicze w aptekach sieci zlokalizowanych przy sklepach sieci kupuje co dziesiąty klient, który robi zakupy spożywcze.

Magnit należy do czołówki rosyjskich detalistów. Według stanu na 30 czerwca br. spółka zarządza siecią liczącą 16 960 sklepów. Najwięcej jest osiedlowych sklepów – około 12,5 tys. Strukturę sieci tworzy też 244 hipermarketów, 213 supermarketów oraz 4 tys. drogerii pod szyldem Magnit Kosmetik.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.