02.12.2020/08:26

Makro C&C musi wycofać z obrotu dwa produkty marki własnej. Zawierają tlenek etylenu

Główny Inspektorat Sanitarny opublikował ostrzeżenie publiczne, dotyczące żywności. Obejmuje dwa produkty firmy Makro, wycofywane z obrotu ze względu na wykrycie tlenku etylenu w sezamie będącym ich składnikiem.

Główny Inspektor Sanitarny został poinformowany o prowadzonym przez Makro Cash and Carry Polska wycofaniu dwóch produktów, ze względu na wykrycie tlenku etylenu w sezamie będącym składnikiem tych produktów. Tlenek etylenu jest substancją szkodliwą dla zdrowia, a jego stosowanie do żywności wprowadzanej na rynek w Unii Europejskiej jest niedozwolone.

Ostrzeżenie dotyczy produktów marki własnej sieci Makro Chef: Makro Chef Przyprawa do Kuchni Meksykańskiej 165g oraz Makro Chef Sezam jasny 900g.

„Firma Makro Cash and Carry Polska niezwłocznie po otrzymaniu informacji od swojego dostawcy, w dniu 04.11.2020 r. rozpoczęła procedurę wycofania produktu niezgodnego z obrotu handlowego, wysłano powiadomienie do hal zlokalizowanych na terenie kraju oraz klientów, którzy zakupili kwestionowane produkty poinformowano o możliwości ich zwrotu.” – czytamy w komunikacie detalisty.

Organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej monitorują proces wycofywania prowadzony przez dystrybutora. Służby zalecają konsumentom, by nie spożywali produktów wskazanych w komunikacie.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.