03.06.2020/01:14

Makro docenione za działania CSR

Stowarzyszenie Forum Odpowiedzialnego Biznesu w raporcie dobrych praktyk za rok 2019 przyznało sieci hurtowni Makro aż dwanaście wyróżnień w sześciu ocienianych kategoriach. Autorzy raportu docenili m.in. projekt promujący przedsiębiorcze kobiety w handlu.

Szczególnie ważnym jest wyróżnienie aż trzech projektów Makro Polska w dziedzinie „środowisko”. Z uznaniem autorów raportu spotkały się działania firmy z zakresu inteligentnego zarządzanie zużyciem energii i gospodarką odpadami (należą do nich automatyzacja systemów oświetleniowych w halach i zobowiązanie  do rezygnacji z używania freonu do roku 2030), rozwój oferty wyrobów produkowanych w sposób zrównoważony i podnoszenie świadomości ekologicznej klientów, a także projekt budowy przy halach stacji ładowania samochodów elektrycznych.
 
Również trzy wyróżnienia sieć hurtowni otrzymała w dziedzinie „zaangażowanie społeczne i rozwój społeczności lokalnej”. Doceniono działalność Akademii Inspiracji Makro, program Szef dla Młodych Talentów oraz współpracę z Bankami Żywności w całym kraju, dzięki której udaje się zminimalizować marnowanie produktów spożywczych.
 
Doceniony również został projekt Handel jest kobietą, promujący przedsiębiorcze kobiety w handlu (kategoria „prawa człowieka”). Twórcy raportu zwracają też uwagę na Metro Potentials, Lead&Win, Akademię Aktywnej Sprzedaży i Akademię Sił Sprzedaży - programy rozwoju kadr oraz kształtowania odpowiedzialnego przywództwa (kategoria „praktyki z zakresu pracy”) i stale rozwijany od 12 lat program compliance („kategoria ład organizacyjny”). Nie zabrakło wyróżnień w kategorii „zagadnień konsumenckich”. Tu Forum Odpowiedzialnego Biznesu doceniło program Polskie Skarby Kulinarne, promujący  tradycje kuchni polskiej, a także projekt Zero Plate, poruszający problem marnowania żywności oraz nadmierne zużycie opakowań jednorazowych.
 
Raport „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki” to najważniejsza cykliczna publikacja Forum Odpowiedzialnego Biznesu, wydawana od 2002 roku. Raport jest przeglądem aktywności firm, które zgłosiły swoje działania w zakresie CSR, oraz podsumowuje najważniejsze kwestie związane z odpowiedzialnym biznesem w danym roku w Polsce. Szczegółowe informacje odnośnie raportu znajdują się na stronie: www.odpowiedzialnybiznes.pl
 

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Profesjonalistka 03.06.2020

    Pogratulować. A czy jest szansa, żeby na 50 zamówionych do restauracji produktów przyjechała całość, a nie połowa? Wtedy bym dodała nagrodę od siebie.....

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.