08.05.2017/11:25

Makro przejmuje od dewelopera centrum dystrybucji w Pruszkowie

Makro Polska wprowadza się do nowego centrum dystrybucji w MLP Pruszków II. Firma MLP Group przekazało sieci handlowej obiekt magazynowy o powierzchni 10,1 tys. mkw. zlokalizowany na terenie parku logistycznego MLP Pruszków II. W realizacji są kolejne centra dystrybucji dla tego najemcy.

Przypomnijmy, że jak informował portal wiadomoscihandlowe.pl sieć hurtowni Makro Polska rozpoczęła już rekrutację na ponad sto nowych stanowisk pracy do nowopowstającego centrum dystrybucji koło Pruszkowa. Obiekt o powierzchni ponad 10 tys. mkw. rozpocznie swoją działalność w II kwartale 2017 r.

Sieć hurtowni Makro wkrótce uruchomi pierwszą ze swoich trzech nowych platform dystrybucyjnych obsługujących m.in. klientów z sektora gastronomicznego. Magazyn usytuowany jest w okolicach Pruszkowa w województwie mazowieckim.

Obiekt wyposażony jest w najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne, w tym system chłodnictwa oparty na technologii C02, zapewniające m.in. niskie zużycie energii oraz wysoki poziom ochrony środowiska naturalnego. Jego powierzchnia wynosi ponad 10 tys. mkw. 

- Zakończyliśmy realizację pierwszej inwestycji dla naszego nowego kluczowego klienta. W realizacji są kolejne obiekty przeznaczonego dla tego najemcy. Zgodnie z dotychczasowymi porozumieniami dostarczymy koncernowi Makro Polska łącznie około 27,3 tys. mkw. mówi Radosław T. Krochta, Prezes Zarządu MLP Group S.A.

MLP Group przygotowuje jeszcze dla sieci Makro Polska dwa obiekty magazynowe o łącznej powierzchni około 17,2 tys. mkw. Pierwszy z nich powstaje na Górnym Śląsku w okolicy Czeladzi, a jego powierzchnia wyniesie 8,6 tys. mkw. Drugi obiekt będzie zlokalizowany w pobliżu Wrocławia, a jego powierzchnia wyniesie również 8,6 tys. mkw. Przekazanie gotowych magazynów planowane jest w pierwszym półroczu tego roku.

Makro Cash & Carry zarządza na polskim rynku 30 hurtowniami. Spółka jest częścią niemieckiego koncernu Metro Cash & Carry, który działa w 25 krajach i ma ponad 750 samoobsługowych hurtowni.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.