03.04.2019/11:37

Makro rusza z nowym cyklem promującym rodzime tradycje kulinarne. Pierwsze Podhale

Firma Makro Polska rozpoczyna nowy cykl kulinarny pt. „Historyczny Stół Kulinarny”. Pierwsze spotkanie odbyło się w Rezydencji Gubałówka w Zakopanem i upłynęło pod znakiem kuchni podhalańskiej. Zgromadziło 70 przedstawicieli lokalnej gastronomii.

Historyczny Stół Kulinarny to nowy cykl prestiżowych wydarzeń branżowych poświęconych regionalnej kuchni polskiej. W ramach pierwszego spotkania czołowi przedstawiciele branży gastronomicznej z Małopolski i Podhala skosztowali menu degustacyjnego, przygotowanego przez wiodących szefów kuchni – ambasadorów programu. Wydarzenie otrzymało honorowe Partnerstwo Miasta Zakopane.

Przedstawiciele Makro podkreślają, że wybrali kuchnię podhalańską ze względu na jej wielobarwność oraz interesującą historię. – Wraz z ośmioma szefami kuchni zabraliśmy uczestników w kulinarną podróż po smakach historii Podhala. Regionu, który od lat przyciąga nie tylko okoliczną przyrodą, ale też regionalną kuchnią i bogatą tradycją. Opowiedzieliśmy historię o dziejach regionu, specyficznej atmosferze, która panowała w stolicy Tatr oraz kuchni, która łączyła nie tylko kucharzy, ale też znane postaci, jak Tytus Chałubiński, Artur Rubinstein czy Jarosław Iwaszkiewicz – mówi Magdalena Figurna, menedżer ds. PR i komunikacji wewnętrznej w firmie Makro Polska.

Odświeżeniem tradycyjnych podhalańskich receptur zajęli się wiodący szefowie kuchni, ambasadorowie programu Polskie Skarby Kulinarne: Mateusz Bafia, Jan Filipczyk, Michał Bałazy, Michał Grzywacz i Cezary Powała (obaj z kuchni pokazowej Makro w Warszawie), Łukasz Cichy, Roman Gerasik oraz Sławomir Saguła.

Kolejne wydarzenia w ramach Historycznego Stołu Kulinarnego odbędą się w Warszawie, Krakowie i Trójmieście.

Celem programu Polskie Skarby Kulinarne jest promocja polskiej kuchni oraz zwiększenie świadomości Polaków na temat kulinarnej tradycji naszego kraju. Projekt obejmuje m.in. materiały edukacyjne i warsztaty kulinarne, podczas których szefowie kuchni, kucharze i restauratorzy poszerzają swoją wiedzę, odkrywają historyczne receptury i uczą się je interpretować, by móc wprowadzić je do restauracyjnych kart.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.