10.03.2023/10:14

Makro zainwestuje w tym roku w modernizację pięciu hal cash&carry w Polsce [TYLKO U NAS]

- Nasza strategia – zarówno na poziomie krajowym, jak i w skali całej grupy – to koncentrowanie się na klientach profesjonalnych. W skali grupy target to 80 proc. klientów biznesowych, czyli detalistów i firm gastronomicznych. W Polsce jesteśmy już bardzo blisko tego celu. Sądzę, że w przyszłości będziemy kontynuować ten kierunek - mówi portalowi wiadomoscihandlowe.pl Dominik Branny, prezes Makro Polska.

Jeśli widzisz ten tekst, oznacza to, że wykorzystałeś limit 8 bezpłatnych artykułów w tym miesiącu lub próbujesz przeczytać artykuł premium, dostępny wyłącznie dla naszych Subskrybentów.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

Kliknij i sprawdź wszystkie korzyści z prenumeraty WH Plus

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Dostęp do ekskluzywnych treści publikowanych wyłącznie na naszym portalu
 • Dostęp do wszystkich bieżących artykułów - newsów, analiz, raportów, komentarzy, wywiadów
 • Dostęp do całego archiwum artykułów na portalu wiadomoscihandlowe.pl - ponad 50 tys. materiałów dziennikarskich
W ramach Prenumeraty WH Plus także:
 • 6 wydań magazynu Wiadomości Handlowe w wersji drukowanej i e-wydania
 • Raport:Lista 60 regionalnych i lokalnych spożywczych sieci handlowych – trendy, prognozy wyzwania dla małych sieci
 • Tygodniowy przegląd kluczowych informacji i analiz. W każdy piątek w twojej skrzynce e-mail.
 • Gwarantowane miejsce na webinarach organizowanych przez Wiadomości Handlowe
 • Rabat 30% na wybrane raporty WH MARKET
Dodaj komentarz

6 komentarzy

 • Amenoo 14.03.2023

  Makro to już przeżytek jak dinozaury - czas to pozamykać !

 • Makro to syf 12.03.2023

  Prezesie, popracuj najpierw nad totalnym remontem toalet, bo urągają ludzkiej przyzwoitości.

 • Plany Selgrosa 2023 i dalej 11.03.2023

  To prawda. Ostatnio nowa hala Selgros została oddana do użytku w 2020 roku w Siedlcach. Natomiast według zapowiedzi aktualnych mają powstać kolejne. W Gorzowie Wielkopolskim, Włocławku oraz Słupsku a przy nich dodatkowo centrum handlowe z operatorem DIY.
  Co do działki w Bydgoszcz to ją mają i nic nie robią od kilkunastu lat, a w Poznaniu też podobną mają i podobna sytuacja kilkanaście lat ciszy.
  Najbardziej prawdopodobne będzie jednak powstanie Selgros w Gorzowie Wielkopolskim, gdyż aktualnie centrum handlowe nabiera realnych kształtów: pozwolenie środowiskowe, pozwolenie na budowę i najważniejsze pojawia się już marki wynajmujących w tymże (JULA, Decathlon, TKmaxx) I wtedy gdy ruszy centrum handlowe obok powstanie Selgros. Mają na to środki finansowe. I budowa ma ruszyć w II kwartale 2023 roku 🧐 :) może tym razem coś ruszy.
  Co do Włocławek i Słupsk, tam wystąpiono o pozwolenie środowiskowe i są konkretne projekty budowlane, i jest cisza. Najważniejsze, aby ruszyli z jakimkolwiek. I żeby zawierał wszystko co najnowocześniejsze jak w Piasecznie czy w Siedlcach w tym restaurację Brasserie.

 • Gość 9 10.03.2023

  Selgros też obiecuje nowe hale na działki i ich od lat nie buduje jak np.w Bydgoszczy czy drugiej w Poznaniu a pozatym cisza zapadła co do hal w Słupsku,Włocławku czy Gorzowie w Parkach Handlowych .

 • Selgros lepsze cz.2 10.03.2023

  I co ciekawe, Selgros generuje zyski i to kilkadziesiąt milionów rocznie i to mimo takich potężnych modernizacji wszystkich swoich hal jakie ma, od gruntownej modernizacji toalet, parkingu i otoczenia po halę sprzedaży. Buduje nowe hale, stopniowo lecz konsekwentnie i zysk nadal się pojawia w danym roku. I dodatkowo uruchamia sklep internetowy i nowoczesną aplikację. Posiada na terenie hal swoje własne restauracje Brasserie, jest ich obecnie kilka ale ma, które są inspiracją dla innych i miejsce gdzie można dobrze zjeść. Poza tym nie boi się reklamy w telewizji i ma na to środki i osiąga mimo to zyski. A wybór towarów jest większy niż u Was jeśli chodzi o ilość towarów, to samo jeśli chodzi o sprzęty, artykuły stricte dla restauracji i hoteli.

  Także zacznijcie na serio modernizować swoje hale. Która z tych jak jest modernizowana? Chętnie zrobię zdjęcia toalet, parkingu czy są ubytki i ilości towarów ich różnorodności oraz cen.

 • Selgros lepszy 10.03.2023

  "Dlaczego konkurencja tak mocno inwestuje w marketing dedykowany indywidualnym konsumentom?

  To wybór strategiczny, Makro też kiedyś było w tej pułapce problemu określenia dla kogo jesteśmy. Był taki etap, kiedy byliśmy dla wszystkich."

  Ale bełkot i gadanina. Mówią modernizujemy hale Makro. A ja mówię sprawdzam i co, ta modernizacja polega na zmianie ułożenia towaru i wymianie starych, często chodzących bardzo głośno i nie chłodzących jak na wyświetlaczu tylko na maksa np. jogurty!

  Sprawdzam dalej, toalety. Wyglądają tak samo jak je otworzono w latach 90 i 2000 i dalej. Ale teraz wygląda to biednie, bardzo biednie. Przychodzi profesjonalny klient i wchodzi do toalety i co zastaje? Syf, biedę, strach tam wchodzić. To jest profesjonalne?

  Mówicie o konkurencji, a spytam ile od kilkunastu lat otworzyliście nowych hal? A ile zostało zamkniętych na zawsze? A Wasza konkurencja w tym czasie zwiększyła liczbę hal. Autentycznie modernizowała halę te swoje poprzednie, nie drobna kosmetyka typu ustawienie towarów wymiana chłodni lodówek. Idźcie do konkurencji zobaczyć jak profesjonalny klient może korzystać z jakiej toalety!

  Kolejna sprawa, to wybór towarów. Jak to jest że Wasza konkurencja modernizuje gruntownie wszystkie stare hale, wybudowała kilka zupełnie nowych. Ostatnia została oddana do użytku w 2020 roku w czasie pandemii. A wy zamykacie kilka hal, żadnej nowej hali nie otworzyliscie? A w toalecie panuje zawstydzający marazm i syf, a parking z dziurami w asfalcie przypomina biedę.

  Uczcie się od konkurencji, która planuje kolejne nowe hale cash and carry, kobiety nie boją się iść do toalety żeby się czymś zarazić, profesjonalni klienci na parkingu nie boją się że wpadną w dziury w asfalcie, a towarów jest więcej niż u Was. I jest bardziej nowocześnie.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także