07.11.2019/16:38

Małgorzata Cebelińska, Mlekpol: Eksport to konieczność

Eksport jest dla nas wielką możliwością, ale również koniecznością. Mlekpol wysyła na rynki zagraniczne prawie 30 proc. swojej produkcji – mówi Małgorzata Cebelińska, dyrektor handlu w Spółdzielni Mleczarskiej Mlekpol.

W ocenie Małgorzaty Cebelińskiej do eksportowego sukcesu Mlekpolu przyczyniły się takie czynniki, jak: własna baza skupowa, nowoczesne zakłady i laboratoria, tradycyjne receptury i zatrudnieni ludzie. – Promocja polskich marek na świecie jest jednak niezwykle trudna i kosztowna. Ciężar promocji nie powinien spoczywać wyłącznie na dużych producentach. Polska żywność, produkowana w oparciu o prawdziwe wartości i tradycję, zdecydowanie potrzebuje długofalowej i spójnej strategii promocji poza granicami kraju – ocenia dyrektor handlu w SM Mlekpol.

– Życzylibyśmy sobie, aby określenie polska żywność było dla wszystkich tożsame ze zdrowym i naturalnym pochodzeniem. Chodzi  nie tylko o mleko, chociaż ono jest mi najbliższe – dodaje.

Ekspertka zwraca uwagę, że przedstawiciele branży spożywczej jako aktualne zagrożenia dla eksportu polskich produktów wymieniają m.in Brexit, protekcjonizm oraz zbyt małą skalę produkcji. Szans upatrują natomiast w konsolidacji firm, kreowaniu i wykorzystywaniu nisz oraz potrzeb zakupowych oraz w opracowaniu i wdrożeniu efektywnego programu promocji polskiej żywności na świecie.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.