21.06.2018/06:00

Małpka Express. Sąd rozpatrzy wnioski o umorzenie przyspieszonego postępowania układowego

W Sądzie Rejonowym dla Warszawy-Śródmieścia odbędzie się dziś rozprawa, podczas której rozpatrzone zostaną wnioski dwóch wierzycieli spółki Małpka o umorzenie przyspieszonego postępowania układowego - dowiedział się portal wiadomoscihandlowe.pl.

Z naszych informacji wynika, że oba wnioski trafiły do sądu w marcu 2018 r., krótko po uprawomocnieniu się postanowienia sądu o otwarciu przyspieszonego postępowania układowego w Małpce. Złożone zostały przez właścicieli lokali, w których działały sklepy Małpka Express. Przyczyną złożenia wniosków były opóźnienia w płatnościach za okres po terminie granicznym układu.

Przypomnijmy, że odkąd w Małpce trwa przyspieszone postępowanie układowe (sąd rozpatrzył wniosek o jego otwarcie 30 stycznia br.), spółka zobowiązana jest do regulowania wszystkich nowych wierzytelności na bieżąco. Natomiast egzekucja wcześniejszych długów, które mają zostać objęte układem, została wstrzymana.

Mark Preston, prezes Małpki, zapewnia portal wiadomoscihandlowe.pl, że pracuje nad nowym planem uratowania firmy i że spółka spłaciła obu wierzycieli (w części nieobjętej układem) wkrótce po tym, jak dowiedziała się o wnioskach, które wpłynęły do sądu. Jednak właściciele lokali nie wycofali wniosków z sądu. Ze względu na to, że obaj wierzyciele wnoszą o to samo, odbędzie się jedna rozprawa, podczas której sąd może zadecydować o ewentualnym umorzeniu postępowania.

Jeśli faktycznie doszłoby do umorzenia postępowania, otwierałoby to prostą drogę do likwidacji firmy. Przedstawiciele Małpki, z którymi rozmawialiśmy w tym tygodniu zapewniali, że wedle ich wiedzy do sądu nie wpłynęły w ostatnim czasie żadne wnioski o ogłoszenie upadłości spółki. Ostatni taki wniosek wpłynął do sądu na jesieni ubiegłego roku, a złożony był przez... jednego z pracowników najwyższego szczebla w firmie. Pierwszeństwo przed nim miał jednak złożony wkrótce później - po zmianie zarządu Małpki - wniosek spółki o otwarcie postępowania układowego (jeszcze później wystąpiono o przyspieszone postępowanie układowe).

Aktualizacja, godz. 15:55:

Bez decyzji sądu w sprawie Małpki. Kolejna rozprawa 7 sierpnia

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.