19.09.2020/11:27

Marek Noetzel, NEPI Rockcastle: Najemcy wykorzystali pandemię, żeby wyplątać się z niechcianych umów

Zdaniem przedstawiciela właściciela i zarządcy nieruchomości handlowych, część właścicieli sieci handlowych wykorzystało lockdown do tego, aby uciec z nierentownych lokalizacji.

Noetzel opowiadał o sprawie w programie „Money. To się liczy”. Jego zdaniem okres zamknięcia sklepów był dla niektórych detalistów szansą na podreperowanie portfela.

- Uważam, że wielu najemców wykorzystało sytuację z lockdownem, aby "oczyścić" swoje portfele z nieudanych inwestycji. Nie wszystkie lokalizacje były trafione, a jednak marki były związane długimi umowami, dlatego przedsiębiorcy chcieli wykorzystać sytuację, aby wyplątać się z tych umów. Sądy teraz rozstrzygną, czy to się uda. Też czekam na te orzeczenia. To będzie ciekawy test dla rynku – mówił Marek Noetzel z  NEPI Rockcastle.

Ekspert zaznaczył jednak, że poprawa koniunktury po zniesieniu lockdownu spowodowała, że negocjacje z wynajmującymi sią dużo łatwiejsze niż jeszcze w maju lub czerwcu. Nie oznacza to jednocześnie, że spory się zakończyły.

NEPI Rockcastle zarządza kilkudziesięcioma centrami handlowymi, głównie w Europie Środkowo-Wschodniej. W Polsce w jego portfolio znajdują się m.in Alfa Centrum Białystok, Bonarka City Center w krakowie czy Focus Mall w Piotrkowie Trybunalskim i Zielonej Górze.

Dodaj komentarz

Więcej na temat:

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także