25.07.2019/09:34

Marek Wojnowski nowym dyrektorem generalnym Intermarche w Polsce

Od lipca dyrektorem generalnym sieci Intermarche w Polsce jest Marek Wojnowski. Menedżer będzie odpowiadał "za skuteczne wdrożenie nowej strategii szyldu zarówno w centrali, jak i sklepach oraz za dalszą ekspansję Intermarche w Polsce".

Marek Wojnowski z wykształcenia jest ekonomistą oraz absolwentem studiów MBA. Posiada wieloletnie doświadczenie w handlu. W przeszłości piastował kluczowe stanowiska w Zarządach takich sieci jak Lidl, Plus Discount, Polomarket, EKO czy Chata Polska. Prowadził także szereg projektów z zakresu transformacji i wzrostu efektywności biznesu.

– Intermarché to bez wątpienia jeden z liderów handlu spożywczego w Polsce - uważa nowy prezes sieci. - Sieć wyróżnia się atrakcyjną formą współpracy dla niezależnych przedsiębiorców szukających drogi rozwoju. Cieszę się, że dołączyłem do Grupy Muszkieterów i wraz z Zespołem pokieruję dalszym rozwojem sieci. Jestem przekonany, że wspólnie możemy zbudować jeszcze silniejszy biznes – dodaje Marek Wojnowski.

Marc Dherment, dyrektor generalny Grupy Muszkieterów podkreśla, że polski rynek stawia przed siecią "mnóstwo wyzwań, szczególnie w obliczu ograniczenia handlu w wybrane niedziele". - Niemniej jednak dzięki pracy i zaangażowaniu naszych zespołów oraz właścicieli sklepów wierzymy, że będziemy w stanie przekuwać wyzwania w nowe możliwości - dodaje Dherment.

Dyrektor generalny Muszkieterów w komunikacie zwraca uwagę, że transformacja Intermarche wchodzi obecnie w "kluczowy dla sieci etap transformacji", a objęcie stanowiska szefa Intermarche przez Marka Wojnowskiego pozwoli na wprowadzenie "dalszych zmian w zarządzaniu" tą siecią.

Dodaj komentarz

7 komentarzy

 • Dariusz 14.08.2019

  Co rok nowy dyrektor. Najpierw Armen, teraz Marek. Daj mu Boże zdrowie - zobaczymy ile pociągnie.

 • Grzeg 04.08.2019

  Gratulacje dla IM! Dobry wybór . Facet zna się na rzeczy

 • Grzeg 04.08.2019

  Gratulacje dla IM! Dobry wybór . Facet zna się na rzeczy

 • XTR 04.08.2019

  Chyba te komentarze to pisały sieroty , które pozwalniał w przeszłości! Słynie z tego ,że nie patyczkuje się z leniami.

 • Ciekawe 30.07.2019

  Widać po komentarzach, że Inter zrobił rzetelny wywiad na temat pana Marka W.

 • Ala 25.07.2019

  Dobry wybór!

 • z czym do dostawców? 25.07.2019

  'SCA PR POLSKA' SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ 76 750 133,6 straty za 2018 i zamknięcia zamknięcia zamknięcia

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.