09.11.2019/12:36

Marie Brizard notuje w Polsce w III. kw. spadek sprzedaży. Sobieski Trade rośnie

Spółka Marie Brizard Wine & Spirits ogłosiła wyniki sprzedażowe za trzeci kwartał oraz za dziewięć miesięcy 2019 r. W Polsce sprzedaż netto przy stałych kursach wymiany spadła w ostatnim kwartale o -2,7 proc. do kwoty 9,4 mln euro. W tym samym ujęciu sprzedaż w ciągu trzech kwartałów wzrosła o 45,9 proc., do kwoty 26,8 mln euro.

Wyniki dotyczą sekcji „Branded Business”. W sekcji „Inne Biznesy” podano wyniki sprzedażowe m.in. Sobieski Trade – sprzedaż netto w ostatnim kwartale wzrosła o 2,5 proc., do kwoty 28,2 mln euro. W ciągu trzech kwartałów Sobieski stracił jednak -2,7 proc., osiągając sprzedaż netto w wysokości 78,1 mln euro – rok wcześniej było to 81,2 mln euro.

„Spadek odnotowany w ostatnim kwartale miał częściowo związek z wysoką bazą porównawczą – w ubiegłym roku w Polsce, po nijakim pierwszym półroczu odnotowaliśmy sliny wzrost w trzecim kwartale. Na wyniki biznesowe wpłynęła mocniejsza polityka promocyjna, niezbędna dla osiągnięcia przyszłej zyskowności. I wreszcie, jak ogłaszaliśmy 15 października, warunki konkurencyjne na rynku wódki pozostają trudne. Biorąc pod uwagę powyższe okoliczności, sprzedaż netto w Polsce wzrosła w ciągu dziewięciu miesięcy 2019 r. o 45,9 proc., do kwoty 26,8 mln euro, jednak w samym trzecim kwartale odnotowaliśmy spadek o -2,7 proc.” – czytamy w komunikacie spółki MBWS.

Firma zapowiedziała, że będzie kontynuować w Polsce wdrażanie planu strategicznego i poinformowała, że w związku z niedawną zgodą UOKiK wkrótce należy się spodziewać finalizacji transakcji sprzedaży Sobieski Trade.

Przypomnijmy, że w sierpniu 2019 r. należąca do Williama Vernona Careya, byłego potentata polskiego rynku wódki, firma United Beverages złożyła w UOKiK wniosek o zgodę na przejęcie kontroli nad spółką Sobieski Trade od grupy Marie Brizard Wine & Spirits.

Spółka Sobieski Trade jest bezpośrednio kontrolowana przez polski oddział spółki Marie Brizard Wine & Spirits. Grupa kapitałowa prowadzi działalność w zakresie produkcji alkoholu oraz hurtowej sprzedaży napojów alkoholowych i bezalkoholowych.

Grupa Marie Brizard Wine & Spirits, właściciel m.in. Fabryki Wódek "Polmos Łańcut", działa na polskim rynku od 1990 r., w sektorze win i alkoholi mocnych. Główne rynki koncernu to Europa, USA i Brazylia.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.