27.08.2020/15:38

Mariusz Świtalski odpowiada Forteam Investments: To instrumentalna gra

– W opinii moich klientów zawiadomienie złożone przez Forteam Investments Limited stanowi wyłącznie grę w procesie cywilnym. Twierdzenia Forteam Investments Limited stanowią pomówienie i nie mają odzwierciedlenia w rzeczywistości, co zostanie wykazane podczas procesu sądowego – poinformował Borys Nowaczyk, radca prawny reprezentujący byłego właściciela Małpki Mariusza Świtalskiego.

To reakcja na informację, którą podał amerykański fundusz private equity Delta Capital, właściciel Forteam Investments Limited, w komunikacie prasowym. Przypomnijmy, że Prokuratura Okręgowa w Warszawie wszczęła śledztwo w sprawie rzekomego działania na szkodę Forteam przez Mariusza Świtalskiego i spółek z Grupy Sowiniec przy sprzedaży temu pierwszemu firmy Małpka S.A., właściciela sieci Małpka Express.

Prokuratura zbada, czy poprzedni właściciel Małpki S.A. miał w momencie sprzedaży wystarczający majątek, który pozwoli wywiązać się z zawartej w umowie gwarancji. Dla Forteam była to kluczowa kwestia decydująca o prowadzeniu dalszych interesów i zainwestowaniu w sieć Małpka Express. 

Ponadto prokuratorzy sprawdzą, czy doszło do świadomego doprowadzenia do uszczuplenia zaspokojenia Forteam, poprzez zmniejszenie o co najmniej 12,6 mln zł majątku spółek będących stroną umowy gwarancyjnej, towarzyszącej zakupowi sieci Małpka Express. 

Trzecie oskarżenie dotyczy prania brudnych pieniędzy. Prokuratura sprawdzi czy zbywanie, w celu uszczuplenia zaspokojenia Forteam, objętych sądowym zabezpieczeniem akcji spółki Czerwona Torebka S.A. pomiędzy powiązanymi ze sobą podmiotami nie odbyło się z naruszeniem przepisów prawa. 

Zdaniem przedstawiciela Świtalskiego oskarżenia wysuwane przez Forteam są bezpodstawne. – W chwili obecnej nie ma żadnego orzeczenia , które sankcjonowałoby roszczenia Forteam Investments Limited – zaznaczył Nowaczyk.

W roku 2015 Forteam nabył od należącej do Czerwonej Torebki 100% akcji Małpka S.A., właściciela sieci sklepów Małpka Express. Od 2018 r. Amerykanie pozostają w sporze cywilnym ze Świtalskim.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Małpa 08.10.2020

    Od Elektromisu się zaczęło i tak się ciągnie ...

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także