22.10.2020/15:46

Mark Smith, dyrektor Natrue: Zielone oświadczenia czy greenwashing? Kosmetyki naturalne potrzebują przejrzystości

Mark Smith, dyrektor generalny Natrue – Międzynarodowego Stowarzyszenia Kosmetyków Naturalnych i Organicznych, będzie gościem 8. Forum Branży Kosmetycznej. „Zielone oświadczenia czy greenwashing? Potrzeba większej przejrzystości dla konsumentów w ramach zielonej transformacji” – to tytuł wykładu, w którym Mark Smith będzie mówił o regulacjach dotyczących kosmetyków naturalnych i planowanych zmianach w europejskim ustawodawstwie. Forum Branży Kosmetycznej odbędzie się w formule online. Trwa rejestracja!

– Europejski przemysł kosmetyczny podlega ścisłym regulacjom poprzez zharmonizowany zestaw przepisów. Chociaż oświadczenia dotyczące produktów są regulowane i nie mogą wprowadzać w błąd, nie ma oficjalnej definicji ani zharmonizowanych kryteriów w UE, które dokładnie uzasadniałyby, w jaki sposób oświadczenia ekologiczne, takie jak „naturalny” lub „organiczny”, są stosowane do produktu kosmetycznego. W miarę jak Europa przechodzi w kierunku zielonej i zrównoważonej przyszłości, nieuchronnie rośnie zapotrzebowanie na większą przejrzystość w całym łańcuchu wartości – mówi Mark Smith, dyrektor generalny Natrue – Międzynarodowego Stowarzyszenia Kosmetyków Naturalnych i Organicznych, który będzie gościem 8. Forum Branży Kosmetycznej.

Podczas swojego wykładu Mark Smith przedstawi istniejące ramy regulacyjne, nowe inicjatywy w fazie rozwoju, dobrowolne systemy certyfikowania i inne dostępne narzędzia, które pomogą zorientować się w procesie legislacji, zarówno producentom kosmetyków, jak i konsumentom.

Forum Branży Kosmetycznej to konferencja B2B dla dostawców produktów i usług, łącząca producentów z handlem, poświęcona najważniejszym wydarzeniom i trendom zachodzącym w branży kosmetycznej. Podczas dotychczasowych edycji, co roku w konferencji uczestniczyło około 400 osób – menedżerowie zarządzający firmami kosmetycznymi oraz menedżerowie odpowiadający za zamówienia do sieci handlowych i największych firm dystrybucyjnych w Polsce i na świecie. Przed nami już 8. edycja Forum, które na stałe wpisało się w kalendarz biznesowych konferencji dla branży kosmetycznej.

W tym roku Forum Branży Kosmetycznej 2020 odbędzie się 19 listopada br. w Warszawie, w wygodnej i bezpiecznej dla uczestników formule online.

Zarejestruj się na Forum Branży Kosmetycznej 2020 i dowiedz się, czym żyje rynek kosmetyczny!

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także