28.08.2019/13:54

Marka kosmetyków Luksja zmieni właściciela

Do UOKiK wpłynął wniosek Grupy Sarantis w sprawie koncentracji polegającej na nabyciu części mienia PZ Cussons (International) oraz PZ Cussons Polska przez grecką Grupę Sarantis S.A. Przedmiotem transakcji jest marka Luksja.

Nabywane przez grecki koncern mienie obejmuje aktywa związane z marketingiem i sprzedażą produktów pod marką Luksja.

Sarantis jest spółką-matką grupy kapitałowej prowadzącej działalność w zakresie wytwarzania i dystrybucji następujących kategorii produktów: kosmetyki masowe, produkty gospodarstwa domowego, produkty do pielęgnacji i zdrowia oraz kosmetyki luksusowe.

W Polsce Grupa Sarantis działa poprzez spółkę Sarantis Polska S.A., aktywną w zakresie dystrybucji produktów z kategorii kosmetyków masowych, takich jak: STR8, C-Thru, Denim, Spinbrush, Pearl Drops, Arko, Kolastyna, Rihanna, Paris Hilton, Pierre Cardin oraz z kategorii produktów gospodarstwa domowego – Jan Niezbędny, Grosik, Fino, Teza, Septifos.

Z kolei poprzez aktywa będące przedmiotem notyfikowanej transakcji – nabywane mienie – prowadzona jest działalność obejmująca marketing i sprzedaż produktów Luksja, takich jak: żele pod prysznic, mydła w kostce, mydła w płynie oraz płyny do kąpieli.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.