09.04.2018/14:01

Market Roku 2018: Carrefour w Krakowie [WIDEO]

Siódmy z 18 finalistów konkursu Market Roku 2018 to sklep Carrefour z Krakowa, mieszczący się przy ul. Dietla 40.

Czterech na dziesięciu klientów krakowskiego sklepu Carrefour to turyści. Nie ma się co dziwić - cudzoziemcom niewiele mówią polskie szyldy, a Carrefoura wszyscy znają i wiedzą, czego się po nim spodziewać. To właśnie z myślą o turystach salę sprzedaży ozdobiono zdjęciami starego Krakowa. Placówka wyróżnia się też podłogą wykonaną z miękkiego tworzywa przez niemiecką firmę zajmującą się urządzaniem hal sportowych. Szklana butelka, nawet jeśli spadnie z najwyższej półki, nie zbije się.

Dla komfortu robienia zakupów, o 20 centymetrów zwężono regały. Nie przełożyło się to na spadek obrotów. Przeciwnie - klienci docenili ten krok. Ważnym miejscem sklepu jest kącik gastronomiczny z czterema krzesłami i ladą, przy której można zjeść np. hot-doga. Zjeść bez pośpiechu i obaw, że spóźnimy się na tramwaj, gdyż na specjalnym ekranie wyświetlane są godziny odjazdu tramwajów z położonego nieopodal przystanku. Pomysł genialny w swej prostocie!

ROZSTRZYGNIĘCIE PLEBISCYTU NA MARKET ROKU 2018 NASTĄPI 10 MAJA PODCZAS 11 KONGRESU RYNKU FMCG 2018. KLIKNIJ - SPRAWDŹ AGENDĘ, LISTĘ PRELEGENTÓW I ZAREJESTRUJ SIĘ DO UDZIAŁU W KONGRESIE

Market Roku to unikalny projekt na polskim rynku. Każdego roku do walki o tytuł staje kilkaset sklepów, zgłaszanych zarówno przez centrale sieci handlowych, jak i właścicieli poszczególnych placówek. Przesłane kandydatury, na podstawie danych ekonomicznych i opisu zgłaszającego, wstępnie selekcjonują i oceniają dziennikarze Wiadomości Handlowych. Później nasi niestrudzeni reporterzy odwiedzają kilkadziesiąt najlepszych sklepów z kamerą i aparatem fotograficznym. Pokłosiem każdej takiej wizyty jest artykuł na łamach Wiadomości Handlowych i w portalu wiadomoscihandlowe.pl oraz film pozwalający lepiej poznać kandydata.

Ostatecznie do finału zakwalifikowało się 18 najlepszych placówek w trzech formatach. Cała reszta należy już do blisko 40 ekspertów branży FMCG wchodzących w skład Jury. Posiedzenie Jury, głosowanie oraz uroczyste ogłoszenie wyników, połączone z wręczeniem nagród odbędzie się 10 maja 2018 roku, podczas 11. Kongresu Rynku FMCG Market Roku i Drogeria Roku 2018, w stołecznym hotelu Hilton Double Tree Warsaw*****. Weźmie w nim udział około 800 czołowych przedstawicieli handlu spożywczego i drogeryjnego, a także producenci żywności, kosmetyków oraz dostawcy wyposażenia i usług do tych sektorów.

ROZSTRZYGNIĘCIE PLEBISCYTU NA MARKET ROKU 2018 NASTĄPI 10 MAJA PODCZAS 11 KONGRESU RYNKU FMCG 2018. KLIKNIJ - SPRAWDŹ AGENDĘ, LISTĘ PRELEGENTÓW I ZAREJESTRUJ SIĘ DO UDZIAŁU W KONGRESIE

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.