27.05.2020/08:00

Maseczki w sklepach – tak, ale w parkach już nie 

Częściowe znoszenie obowiązku zakrywania nosa i ust coraz bliżej - lada moment mamy poznać rządowy plan w tej sprawie. Serwis Money.pl zastanawia się, co dystrybutorzy zrobią z niesprzedanymi maseczkami. 

Z informacji wspomnianego serwisu wynika, że spacerując po świeżym powietrzu, nie będziemy musieli mieć przy sobie maseczek. Z kolei wchodząc do zamkniętej przestrzeni, np. sklepu, lub podróżując komunikacją miejską – już tak.

To poluzowanie obostrzeń wynika z przekonania Ministerstwa Zdrowia, że problem epidemii jest w Polsce pod kontrolą. Poza pojedynczymi ogniskami liczba zakażeń w kraju utrzymuje się na zbliżonym poziomie. Nie spada, ale też nie rośnie w sposób gwałtowny. Stąd mowa o częściowym zniesieniu obowiązki zakrywania ust, a nie całkowitym. Na to jest jeszcze za wcześnie.

Polacy już przed oficjalnym stanowiskiem rządu zaczęli podchodzić do tego nakazu mniej restrykcyjnie. Rzadko co prawda można natrafić na kogoś, kto w ogóle nie nosi maseczki, ale powszechne stało się np. zsuwanie maski np. na brodę. Najwyraźniej epidemia przestała nam być straszna.

Co na to dystrybutorzy, którzy zostali z milionami sztuk niesprzedanych maseczek w magazynach? Jedni pozbywają się ich, oferując je w cenę poniżej kosztu zakupu, inni oddają bezpłatnie do domów opieki.

Dodaj komentarz

3 komentarze

 • Bronek 24.06.2020

  ROZPORZĄDZENIE z 29 maja 2020 r. § 18.
  Osoby, która nie może zakrywać ust lub nosa z powodu stanu
  zdrowia, ..... okazanie orzeczenia lub zaświadczenia w tym zakresie nie jest wymagane.
  Policja i ochrona sklepu nie jest upoważniona do wiedzy na temat mojego zdrowia ... RODO

 • Pablo 24.06.2020

  Pan minister powiedział że nie zdradzi doradców ( mędrców od szklanej kuli ) bo to są osoby prywatne. Świat się kończy .. hahah

 • Gąsior 27.05.2020

  Mogą sprzedać do kraju gdzie maseczki są nadal obowiązkowe, np na Ukrainę

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.