16.01.2020/19:01

Maspex zainwestuje 24 mln euro w zakład produkcyjny w Rumunii

Polski gigant spożywczy Maspex, oferujący na rynku rumuńskim m.in. marki Tymbark, Salatini i LaFesta, zainwestuje 24 mln euro w rozbudowę zakładu produkcyjnego w Vălenii de Munte (powiat Prahova). To kolejna inwestycja Maspexu w Rumunii – informuje Ziarul Financiar.

Maspex przeznaczy środki na rozbudowę magazynu i zwiększenie mocy produkcyjnych zakładu w Vălenii de Munte. Inwestycja zrealizowana będzie w latach 2020-2021. Jednocześnie firma planuje zakończenie w tym roku rozpoczętej w 2019 r., wartej 15 mln euro inwestycji w Vatra Dornei. Tam także trwa modernizacja linii produkcyjnych i rozbudowa powierzchni magazynowej.

Jak powiedział portalowi Ziarul Financiar prezes Maspex Romania, Grzegorz Grabowski – który w ubiegłym roku objął stanowisko dyrektora generalnego Maspexu w Rumunii, Bułgarii i Republice Mołdowy – firma będzie w tym roku kontynuować rozpoczęte projekty, ale planuje także nowe inwestycje.

Maspex jest obecny w Rumunii od 1996 r., wówczas pod marką La Festa International – rebranding nastąpił w 2006 r. Pierwszą fabrykę firma uruchomiła w miejscowości Popesti Leordeni.

W 2001 r. Maspex Romania rozpoczął szeroko zakrojony projekt remontu i modernizacji starej fabryki Conserve SA, zlokalizowanej w Valenii de Munte. Obecnie zakład może się pochwalić świetnie wyposażonym laboratorium i skomputeryzowaną linią produkcyjną, w której zastosowano najnowocześniejszą technologię aseptycznego butelkowania. Jest ona wykorzystywana tylko przez największe koncerny, ponieważ jej wdrożenie wiąże się z poważnymi inwestycjami.

W zakładzie produkowany jest cały asortyment marek Tymbark, Tedi, Ciao i Figo, a także produkty instant marki La Festa – Cappuccino La Festa, Hot Chocolate La Festa, La Festa 3in1.

W 2018 r. spółka Maspex Romania wypracowała przychody w wysokości 541 mln lei, czyli ok. 116 mln euro. Był to wzrost o 32 proc. w porównaniu z rokiem poprzednim. Maspex jest największym polskim inwestorem w Rumunii.

Źródło: zf.ro

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.