21.03.2017/09:59

Matt Simister dyrektorem generalnym Tesco na Europę Centralną

Sieć Tesco dokonuje kolejnym zmian w strukturze zarządzania poszczególnymi oddziałami krajowymi. Tym razem zdecydowała się utworzyć stanowisko dyrektora generalnego na Europę Centralną, to jest na Polskę, Czechy, Słowację i Węgry. 1 kwietnia funkcję tę zacznie sprawować Matt Simister.

Simister związany jest z Grupą Tesco od 1996 r. Początkowo pracował w dziale marketingu. Później trzy lata spędził w roli dyrektora handlowego Tesco w Czechach i na Słowacji, by następnie powrócić do brytyjskiej centrali sieci. Od marca 2015 r. sprawował stanowisko dyrektora handlowego w Tesco PLC.

Jednocześnie z utworzeniem stanowiska dyrektora generalnego na Europę Centralną, Tesco zdecydowało się stworzyć analogiczne stanowisko na Azję. Do kierowania biznesem brytyjskiej grupy w Azji wyznaczono Tony'ego Hoggetta.

W związku ze zmianami w strukturze zarządzania biznesami grupy w regionie CEE i Azji, Tesco zdecydowało się na likwidację stanowiska dyrektora generalnego Tesco International. Z pracą w tej roli pożegna się pod koniec maja Trevor Masters, po 38 latach przepracowanych w firmie.

Przypomnijmy, prezesem Tesco na Europę Centralną na jesieni minionego roku został Bill O'Neill, zastępując Davida Morrisa. Z naszych informacji wynika, że O'Neill w dalszym ciągu zarządzać będzie biznesem Tesco w regionie CEE, urzędując w Pradze, natomiast rola Simistera sprowadzi się do nadzorowania całości działalności Tesco w tym regionie i raportowania bezpośrednio do zarządu grupy.

Od 1 marca br. Tesco ma także nowego szefa w Polsce. Dyrektorem zarządzającym na nasz kraj został Martin Beháň, który wcześniej był dyrektorem operacyjnym dla formatu supermarketów na Europę Centralną i równocześnie dyrektorem zarządzającym Tesco w Polsce.

Tesco zarządza w Polsce siecią ok. 430 hiper- i supermarketów, zaś w całym regionie Europy Centralnej ma prawie 1000 sklepów.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Fyry 21.03.2017

    Tyle mają tych dyrektorów, że aż trudno się połapać. Zamiast zatrudniać kolejnych, mogliby więcej zapłacić swoim dostawcom.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.