09.10.2017/10:14

Matt Simister, szef Tesco na Europę Centralną będzie walczył o wyższe marże i niższe ceny zakupu

Koncentracja biznesu Tesco w Europie Centralnej jest już na ukończeniu. Prezes Dave Lewis widzi szanse dalszej poprawy marży w tym regionie poprzez negocjowanie lepszych cen zakupu. To jedno z głównych zadań Matta Simistera, który przez lata był w centrali sieci odpowiedzialny za zakupy i dostawy do Wielkiej Brytanii, ROI, Europy Środkowej i Azji.

Limit 8 bezpłatnych artykułów został wyczerpany.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Najważniejsze informacje z branży;
 • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
 • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

3 komentarze

 • Rozbitek 11.10.2017

  Coś czuję że będzie nowa odsłona historii Kaufland vs Danone :)
  Koledzy z Anglii jeżeli chodzi o zarządzanie CE to za co się nie wezmą to spierniczą żeby nie powiedzieć bardziej po naszemu. Szkoda bo byli fajni ludzie w Krakowie i sklepy niczego sobie. A teraz zminiejsza się najlepsze sklepy w Polsce o połowę i liczy że oszczędności z tego tytułu pokryją ew dodatkowe koszty które generowały. Absurd goni absurd. C4 się cieszy :)

 • Bee 09.10.2017

  Powtórka z rozrywki. Już to widzę jak Tesco dociska kolanem dostawców: "Dawaj niższa cenę, albo....wyjdziemy z Polski i się obrazimy!" 3 lata temu były prezes Tomaszewski zrobił akcję" Ciach! 2" - chciał ciachnąc dostawcom, ale coś poszło nie tak i sprzedaż Ciach i nadal spada pół roku 2017 do 2016: minus 4%.

 • Beengood_bee 09.10.2017

  Powtórka z rozrywki. Już to widzę jak Tesco dociska kolanem dostawców: "Dawaj niższa cenę, albo....wyjdziemy z Polski i się obrazimy!" 3 lata temu były prezes Tomaszewski zrobił akcję" Ciach! 2" - chciał ciachnąc dostawcom, ale coś poszło nie tak i sprzedaż Ciach i nadal spada - pół roku 2017 do 2016: minus 4%.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.