02.12.2021/18:06

Sieć Maxi Zoo inwestuje w centrum logistyczne dla e-commerce

Panattoni, firma działająca na rynku nieruchomości powierzchni przemysłowych w Europie, współpracuje również z partnerami z branży e-commerce na Dolnym Śląsku. Deweloper wmurował kamień węgielny pod realizację 35 000  kw. dla FM Logistic w ramach Panattoni Park Głogów. W nowym obiekcie najemca obsłuży e-commerce B2C wiodącej sieci sklepów zoologicznych Grupy Fressnapf, w Polsce działającej pod międzynarodową nazwą Maxi Zoo. 

Firma będzie realizować zamówienia dla klientów indywidualnych z Polski i Niemiec. Panattoni Park Głogów docelowo zajmie 20 ha, w tym 110 000 mkw. pod dachem. Inwestycja przejdzie certyfikację metodą BREEAM na poziomie Excellent i pozwoli przedsiębiorstwom na znacznie ograniczenie emisji CO2 i zużycia energii.

Przedsiębiorstwo zakłada obsługę nawet 4 mln zamówień w 2023 roku realizowanych dla klientów indywidualnych w Polsce, jak i Niemczech. Inwestycja pozwoli rozwinąć segment sprzedaży online Grupy Fressnapf, która posiada blisko 1800 sklepów zoologicznych w Europie. 

„Powierzchnia Panattoni po raz kolejna została doceniona przez e-commerce. Z ponad 12 mln m kw. dostarczonych przez nas w Europie, ponad 1/3 służy obsłudze sprzedaży online, a wybierają nas liderzy regionalni i globalni, a także przedstawiciele konkretnych branż, jak DIY, czy odzieżowa. Tym razem stawia na nas operator logistyczny, który obsłuży zoologiczny, co tylko potwierdza naszą wszechstronność w powierzchni obsługującej e-commerce” – komentuje Damian Kowalczyk, Development Director z Panattoni. 

Przedstawiciel dewelopera podkreśla także wagę nowej lokalizacji: -„Głogów to dowód wciąż niegasnącego potencjału Dolnego Śląska. Miasto naszej nowej inwestycji przed miesiącem zajęło II miejsce w Dolnośląskim Plebiscycie Gospodarczym „Gwiazdy Biznesu” 2021, w kategorii Samorząd Przyjazny Biznesowi.

Proinwestycyjna postawa władz pozwala miastu wykorzystać jego potencjał. W połączeniu z nowoczesną i proekologiczną powierzchnią od Panattoni, kolejna miejscowość staje się atrakcyjną lokalizacją dla liderów w wielu branżach, takich jak FM Logistic”.

„Decyzja o wyborze lokalizacji magazynu na Dolnym Śląsku została poprzedzona wieloma analizami, które miały na względzie optymalizację obsługi naszego klienta, firmy Maxi Zoo. Braliśmy pod uwagę takie czynniki, jak dostępność pracowników i możliwość szybkiej realizacji dostaw na rynek niemiecki. Nowa inwestycja Panattoni idealnie wpisuje się w te potrzeby” - mówi Anna Galas, Senior Business Development Director, FM Logistic.

I dodaje: „Widzimy też coraz większe zainteresowanie i zapotrzebowanie na lokowanie tego typu operacji w naszym kraju i upatrujemy tu duże możliwości rozwoju również dla naszych innych klientów”.

Panattoni Park Głogów to kompleks z międzynarodowym potencjałem. Położony jest ok. 110 km od granicy polsko-niemieckiej i w podobnej odległości od granicy południowej z Czechami. Zaledwie 10 km dzieli park od drogi S3, głównego korytarza transportowego w regionie, łączącego Głogów z Zieloną Górą czy Szczecinem oraz pozwalającego na sprawny dojazd do autostrady A4 na południu oraz A2 na północy.

Dzięki sąsiadującej z Miejską Strefą Inwestycyjną infrastrukturze, najemcy kompleksu będą mogli skorzystać także z transportu kolejowego. Doskonała lokalizacja i realizacja inwestycji według najwyższych standardów zrównoważonego budownictwa sprawia, że Panattoni Park Głogów staje się idealnym wyborem dla każdego: w kompleksie doskonale odnajdzie się zarówno przedstawiciel branży logistycznej czy e-commerce jak i producent.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także