18.01.2020/11:50

Maxima wprowadza ekologiczne woreczki na zakupy – na razie na Łotwie, Litwie i w Estonii

Największa sieć handlowa republik nadbałtyckich przechodzi na ekologiczne woreczki na owoce, warzywa, cukierki i inne drobne zakupy – donosi „Rzeczpospolita”. Woreczki nadają się do wielorazowego użytku i prania.

Litewska sieć Maxima wprowadziła w swoich supermarketach na Łotwie, Litwie i w Estonii ekologiczne małe worki wielokrotnego użytku, za które klienci zapłacą 79 centów, czyli 3,35 zł. Można je prać i wykorzystywać do pakowania różnych drobnych zakupów – makaronu, orzechów, świeżych i suszonych owoców, cukierków itd. zamiast jednorazowych torebek z polietylenu.

- W naszych sklepach można kupić szeroki asortyment przyjaznych środowisku opakowań np. papierowe torby czy torby z recyklingu, do tego kartony różnych rozmiarów, a teraz małe woreczki do produktów na wagę, które można prać. Kupujący cenią sobie te ekologiczne opakowania. W 2019 r popyt na papierowe torby był dwa razy większy niż w 2018 r. - mówi Wiktor Troicyn, członek zarządu Maxima Latvija, cytowany przez „Rzeczpospolitą”.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.