12.06.2019/09:51

Jak cyfrowa platforma Everoad pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze producentom i sieciom handlowym?

Rozmowa z Maximem Legardez, założycielem i dyrektorem generalnym Everoad.

Jak firmy transportowe poradzą sobie w obliczu wzrastającego braku kierowców?

W 2019 roku oraz najbliższych latach gospodarka unijna stanie przed wielkim wyzwaniem. W całej Europie, zarówno w małych, jak i dużych firmach, brakuje kierowców. Według raportu firmy doradczej PwC w Polsce niedobór kierowców sięga 100 000 rocznie. Firmy transportowe odczuwają niedostatek kierowców, a popyt na usługi transportowe rośnie wraz z boomen na e-commerce. W branży mówi się o podwyżce stawek frachtów, aby inwestować w swoich pracowników. Problem jest bardzo poważny, a nawet może zagrozić globalnej gospodarce. Najwyższy czas na szukanie rozwiązań, również tych alternatywnych, niezwiązanych z wyszkoleniem lub sfinansowaniem prawa jazdy dla kandydatów na kierowców zawodowych. Z ankiety Business Centre Club wynika, że obecnie w branży transportowej w Polsce zatrudnionych jest już nawet 40 000 pracowników spoza Unii Europejskiej (w 2016 roku było ich 20 000). Firmy coraz silniej odczuwają rosnącą presję kosztową i takie platformy jak Everoad pomagają w szczególności tym mniejszym w walce o przetrwanie. Pomagają zaoszczędzić czas, zarobić więcej pieniędzy i rozwiązują problem braku pracowników.

Obserwujemy coraz większą nieprzewidywalność i zmienność cen frachtów transportowych, a także rosnące ceny paliwa, zmniejszenie wolumenów jednostkowych w dostawie i braki kierowców. Jakie to będzie miało przełożenie na wzrost cen frachtów transportowych? Jak sektor zaadoptuje się i poradzi sobie z nieprzewidywalnością cen za frachty?

Poziom stawek transportowych znacząco wzrósł, mamy najwyższe stawki za przewozy w ostatnich latach. O wzroście stawek w transporcie mówią załadowcy oraz sami przewoźnicy, a kolejne podwyżki są nieuniknione. Wzrastające ceny paliwa, ubezpieczeń i pracy, jak i wolumenu towarów będą prowadziły do podwyższenia cen frachtów – dlatego w najbliższych latach jeszcze ważniejsze będzie sprawne planowanie transportów. Zleceniodawcy muszą więc przyłożyć do tej kwestii większą wagę i wspomagać się automatyzacją planowania transportu, za pośrednictwem aplikacji cyfrowych łączących przewoźników i kontrahentów. Zaangażowanie nowoczesnych platform transportowych, takich jak Everoad, pomaga małym i średnim firmom transportowym otrzymać możliwość współpracy bezpośrednio z większymi dostawcami. Dzięki algorytmowi cenowemu, który dostosowuje się nieprzerwanie, średnie ceny przewoźników na platformie Everoad są nawet o 20% bardziej konkurencyjne niż na rynku. Od pośrednika o profilu takim jak Everoad firmy oczekują płynnej zautomatyzowanej współpracy i możliwości pracy na stałych relacjach.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz Komentarz dodany pomyślnie - oczekuje na weryfikację

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.