28.12.2017/13:02

McDonald’s otworzył 400. restaurację w Polsce

28 grudnia w Mrągowie ruszyła 400. Restauracja sieci McDonald’s w Polsce. Nowy lokal powstał przy ul. Olsztyńskiej 21. Na sali jadalnej znajduje się 81 miejsc siedzących, w tym 20 w strefie McCafé. Kolejne 56 miejsc oferuje zewnętrzny ogródek.

McDonald's Polska rozpoczął działalność w 1992 roku, otwierając pierwszą restaurację w Warszawie. Lokal w Mrągowie jest 86 lokalem otwartym bezpośrednio przez korporację McDonald’s Polska. Pozostałe 314 restauracji prowadzone jest przez 62 licencjobiorców, niezależnych przedsiębiorców działających na podstawie umowy franczyzy z McDonald’s.

- Sieć McDonald’s rozwija się bardzo dynamicznie. Każdego roku otwieramy około 20 nowych restauracji. W 25 roku działalności firmy w Polsce udało nam się osiągnąć liczbę 400 lokali. W ostatnich latach szczególnie ważnym kierunkiem rozwoju są miasta średnie i mniejsze. Spotykamy się tam z bardzo dobrym przyjęciem, co znajduje odbicie w wynikach sprzedaży. Mamy nadzieję, że podobnie będzie w przypadku Mrągowa. Czterechsetny lokal naszej sieci jest jednym z najnowocześniejszych w Polsce – mówi Anna Borys-Karwacka, dyrektor ds. korporacyjnych McDonald’s Polska.

Kolejne restauracje to nowe miejsca pracy. W całej Polsce McDonald’s zatrudnia już ponad 22 000 pracowników. Praca w McDonald’s jest atrakcyjna dla różnych grup kandydatów: od młodocianych, zdobywających swoje pierwsze doświadczenia w czasie ferii czy wakacji, po osoby tuż przed emeryturą. Wszystkim pracownikom sieć oferuje nie tylko umowę o pracę i wynikające z niej świadczenia, ale i elastyczny grafik oraz ciekawe możliwości rozwoju i awansu. Aż 98 proc. wszystkich kierowników restauracji McDonald’s zaczynało pracę jako szeregowi pracownicy. McDonald’s to ponadto stabilna organizacja, która jednak wyjątkowo elastycznie podchodzi do potrzeb pracowników.

Restauracja oraz linia McDrive w Mrągowie będą czynne w godzinach 7:00-23:00. W godzinach porannych dostępne są produkty z oferty śniadaniowej bazujące m.in. na jajkach, świeżym pieczywie i bekonie. W pozostałych godzinach obowiązuje popularna oferta burgerów i klasycznych produktów McDonald’s.

Lokal jest przystosowany do obsługi osób niepełnosprawnych. Oferuje też darmowy dostęp do internetu. Sprawną obsługę gości zapewnia 50 pracowników, w tym 13 menadżerów. Obecnie działa
w Polsce 400 restauracji McDonald’s, które zatrudniają ponad 22 000 osób.

Dodaj komentarz

4 komentarze

 • Raven 02.01.2018

  Miliony ton soli przeplatanej cukrem ... Mrągowo klaszcze w dłonie. Odkąd Mc Donalds podpisał umowę z UBER i dostarczają jedzenie bangladeszami czy innymi hindusami i muzułmanami przestałem kupować ich produkty do zera.

 • Tomuś 29.12.2017

  Hurra! Dzieci i nastolatkowie (75% klientów) z Mrągowa będą nareszcie miały co jeść... Szkoda, że nie mieliśmy szansy po 1990, aby zrobić własną sieć

 • Tomuś 29.12.2017

  Hurra! Dzieci i nastolatkowie (75% klientów) z Mrągowa będą nareszcie miały co jeść... Szkoda, że nie mieliśmy szansy po 1990, aby zrobić własną sieć

 • Tomuś 29.12.2017

  Hurra! Dzieci i nastolatkowie (75% klientów) z Mrągowa będą nareszcie miały co jeść... Szkoda, że nie mieliśmy szansy po 1990, aby zrobić własną sieć

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.