03.08.2020/18:40

Media Expert inwestuje w nowy magazyn. Sieć chce poprawić zarządzanie logistyką i e-commerce

Firma Terg – właściciel sieci elektromarketów Media Expert, wynajęła ponad 12 000 mkw. powierzchni w Panattoni Business Center Łódź III, z której korzystała będzie już od 1 września br. 

Panattoni Business Center Łódź III położone jest w dzielnicy Widzew. Firma Terg wynajęła w nim dokładnie 12 115 mkw. powierzchni, w tym 12 049 mkw. magazynu. Posłuży on do składowania sprzęt RTV i AGD dostarczanego do sklepów i odbiorców indywidulanych w całej Polsce i traktowany będzie jako obiekt buforowy dla centralnego magazynu Media Expert, który także znajduje się w Łodzi i także należy do Panettoni. Mowa o oddanym do użytku w 2019 roku Central European Logistics Hub, w którym Terg zajął aż 73 300 m kw., konsolidując swoje powierzchnie.

Media Expert to największa sieć RTV/AGD w Polsce, działająca na rynku od 2002 roku. W jej skład wchodzi ponad 480 elektromarketów w niemal 390 miastach w Polsce. Poza produktami z segmentu RTV i AGD oferuje one także laptopy, tablety, smartfony i sprzęt fotograficzny. W wybranych placówkach dostępne są również rowery, skutery, quady, elektronarzędzia, sprzęt relaksacyjny i sprzęt do pielęgnacji ogrodów.

– Myśląc o przyszłości i naszym rozwoju, musimy sukcesywnie udoskonalać infrastrukturę i wdrażane rozwiązania logistyczne. Chcemy minimalizować czas dostaw i zapewnić ich niezawodność zarówno w obsłudze zamówień internetowych, jak i każdego z niemal 500 elektromarketów Media Expert w całej Polsce. Nasza obecność w Panattoni Business Center Łódź III wpisuje się w realizację tych wyzwań – mówi Michał Mystkowski, rzecznik prasowy Media Expert.

Dzięki umowie z firmą Terg cała powierzchnia Panattoni Business Łódź Center III, czyli 30 128 mkw. została wynajęta. Oprócz sieci elektromarketów, działają tu firmy z sektora opakowań kosmetycznych, TSL czy produkujące zabezpieczenia wrażliwych produktów podczas transportu. Takie zróżnicowanie najemców umożliwiają elastyczne moduły obiektu. Atutem Panattoni Business Łódź Center III jest również lokalizacja. Budynek leży zaledwie 3,5 km od centrum miasta, co pozwala na wygodny dojazd tramwajem lub autobusem. Ponadto zaledwie 5 km dzieli obiekt od autostrady A1, leżącej w VI transeuropejskim korytarzu transportowym – i 18 km od autostrady A2, łączącej Łódź m.in. z Poznaniem, Warszawą i Berlinem.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także