02.10.2016/19:12

Media Markt dostarczy zakupy za pomocą robota

Grupa Metro, do której należy, m.in. sieć sklepów Media Markt testuje dostawy zakupów do domu klienta za pomocą samobieżnego robota (pojazdu) o nazwie Starship.

Metro Group testuje dostawy produktów o wadze do 10 kg i w odległości 5 km od sklepu Media Markt w Dusseldorfie. Testy są prowadzone przy pomocy dwóch robotów.

Jak działa usługa? Po dotarciu pod wskazany adres robot wysyła powiadomienie i kod, który pozwoli klientowi otworzyć pokrywę robota i zabrać przesyłkę. Na obecnym etapie testów robotom towarzyszą ludzie jako opiekunowie.

Czas dostawy od momentu złożenia zamówienia, to od 30 minut do 3 godzin, ale Metro oferuje również 2-godzinne okna dostaw w ciągu czterech dni po zamówieniu. Ekspresowa dostawa kosztuje obecnie 14,95 euro, ale według przedstawicieli Grupy Metro wykorzystanie robotów pomoże obniżyć te opłaty.

- Szybkość i dostawa są coraz ważniejsze dla klienta. Dlatego ciągle testujemy nowe i innowacyjne rozwiązania i usługi, które oferują naszym klientom wartość dodaną i które pozwalają nam zbliżyć się do nich - tłumaczy Martin Wild, Chief Digital Officer, Media-Saturn.

Samobieżne roboty zostały skonstruowane przez firmę start-upową Starship Technologies.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.