22.01.2021/19:32

Media Markt zmniejsza sklepy aby mogły działać mimo obostrzeń

Sklepy sieci Media Markt zmniejszają powierzchnię sprzedażową, by móc działać mimo lockdownu – donosi wp.pl. Na sali pojawiły się taśmy odgradzające niektóre działy i tabliczki ostrzegawcze: Strefa wyłączona ze sprzedaży. Nie dotyczy to jednak wszystkich placówek.

W ten sposób dostęp do części produktów w sklepach Media Markt został ograniczony. Klienci nie mogą z bliska obejrzeć i wybrać niektórych towarów m.in. filmów, gier komputerowych, ale także części oferty telewizorów, wyposażenia kuchennego czy suszarek i lokówek. Jak wskazuje wp.pl zabieg ten pozwolił zmniejszyć powierzchnię sprzedaży, co pozwoliło na otwarcie placówki mimo lockdownu. W rozporządzeniu Rady Ministrów ograniczona została bowiem jedynie działalność wielkopowierzchniowych obiektów powyżej 2000 mkw.

Handel w sklepach o wielkich powierzchniach może działać jedynie w kilku wyjątkach. Dotyczą one m.in. sklepów spożywczych, obiektów meblowo-budowlanych, usług telekomunikacyjnych czy choćby środków czystości. Elektroniki na tej liście nie ma.

Wioletta Batóg, rzeczniczka prasowa Media Markt podkreśliła w rozmowie z wp.pl, że wszystkie sklepy należące do sieci działają zgodnie z obowiązującymi przepisami. A sugerowanie, że firma próbuje obejść obostrzenia jest dla niej niezwykle krzywdzące..

Serwis wp.pl podkreśla, że wiele placówek Media Markt wciąż pozostaje zamkniętych. Są to głównie obiekty w galeriach handlowych. Tam można jedynie odbierać zamówienia złożone przez internet.

Źródło: wp.pl

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także