03.08.2018/23:23

Merlin Group kupuje e-dystrybutora książek i zabawek

Firma Merlin Group podpisała przedwstępną umowę zakupu 100 proc. udziałów spółki Profit M, zajmującej się sprzedażą książek i zabawek przez internet. Wartość transakcji może wynieść 17,4 mln zł.

Warunkiem zawieszającym umowę jest przekształcenie Profit M w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością. Ostateczna umowa sprzedaży udziałów ma zostać zawarta 5 listopada.

Jak podano w komunikacie, Profit M zajmuje się sprzedażą książek oraz zabawek przez internet za pośrednictwem sklepów internetowych nieprzeczytane.pl, profit24.pl, mestro.pl i smarkacz .pl oraz dwóch księgarni stacjonarnych.

Przychody spółki w 2017 roku wyniosły 51,5 mln zł, a zysk 1,5 mln zł. Sprzedaż w pierwszym półroczu 2018 wyniosła 28,5 mln zł, co oznacza wzrost o 34 proc. w stosunku do tego samego okresu ubiegłego roku.

Merlin podał, że przychody grupy łącznie ze sprzedażą nabywanego podmiotu w pierwszej połowie 2018 roku wyniosły 48 mln zł, a w całym 2018 roku przekroczą 100 mln zł.

Merlin Group planuje osiągnąć istotne korzyści skali wynikające z poprawy warunków zakupowych towarów i usług, a także dalszego zwiększenia efektywności procesów logistycznych połączonych podmiotów.

 

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.