21.06.2017/10:57

Merlin w rękach Łukasza Szczepańskiego

Merlin, dawny hegemon handlu internetowego, zmienia właściciela. Dzierżawca marki przejął ją od Czerwonej Torebki – podaje „Puls Biznesu”.

Za przejęciem brandu z rąk Mariusza Świtalskiego stoi Łukasz Szczepański, prezes Merlin Group. Firma Topmall, która wskrzesiła upadł markę, dzierżawiąc ją z rąk giełdowej Czerwonej Torebki, właśnie postawiła kolejny krok na drodze do rentowności. Niegdysiejszy lider e-handlu porozumiał się z Mariuszem Świtalskim w sprawie przejęcia spółki Magus od Czerwonej Torebki i FIZ Sowiniec (należącej do rodziny Świtalskich) – informuje „PB”. W ramach nowej emisji Czerwona Torebka obejmie 13,8 mln akcji Merlin Group, czyli około 19 proc.

Magus nie kończy się na znakach towarowych. To spółka w stanie upadłości układowej, jeszcze przed finalnymi negocjacjami z kilkuset wierzycielami, którym zalega 50 mln zł. To głównie więksi i mniejsi dostawcy książek i zabawek, obecnie handlujący z Merlin Group. Układ Magusa był możliwy, bo 10-letnia dzierżawa marki Merlin oznacza comiesięczną opłatę wysokości 5 proc. od obrotów. Tylko w pierwszym kwartale same opłaty na rzecz Magusa stanowiły równowartość 15 proc. straty Merlin Group. Przy obecnej kapitalizacji Marlin Group na poziomie 77 mln zł wartość marki Merlin została wyceniona na ponad 14,5 zł. Ale trzeba pamiętać o balaście długów, obniżających wycenę Magusa.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.