12.08.2016/09:29

Metro Group w 24 krajach z rozwiązaniem IT od Comarch

Metro Systems, wewnętrzna firma informatyczna Metro Group, doradzająca m.in. Realowi i Metro/Makro Cash&Carry we wszystkich sprawach związanych z IT, wybrała Comarch na nowego dostawcę systemu informatycznego EDI. Przeniesiona została do niego komunikacja pomiędzy 234 hipermarketami i ponad 20 tysiącami partnerów handlowych w 24 krajach.

Celem projektu było przyspieszenie współpracy pomiędzy dostawcami i ich systemami ERP. Comarch EDI dostarcza informacje o zamówieniach, dostawach i potwierdzeniach wpływu towarów. Ponadto elektroniczne dokumenty gwarantują bezpieczny transfer danych i eliminują błędy popełniane podczas ręcznego wprowadzania danych. Ogranicza ponadto liczbę papierowych dokumentów, co z kolei obniża koszty operacyjne.

- Pracownicy naszych sklepów utrzymują kontakty z wieloma dostawcami i składają tysiące zamówień każdego dnia. Z tego powodu ciągłość i efektywna wymiana dokumentów z dostawcami jest tak istotna, szczególne gdy mówimy o zamówieniach realizowanych w ciągu kilku godzin, jeszcze tego samego dnia. Nie ma tu miejsca na nieporozumienia. Przetwarzanie papierowych dokumentów byłoby niezwykle trudne do skoordynowania, czasochłonne i problematyczne – z tego względu już wcześniej wdrożyliśmy rozwiązanie klasy EDI. Comarch EDI znacząco poprawił komunikację Metro Systems z dostawami. Ponadto pozwoli nam to podejmować decyzje szybko i reagować właściwie na zmieniające się środowisko biznesowe – mówi Gabriele Timm, Provider Management Officer w Metro Systems GmbH.

Obecnie system umożliwia komunikację pomiędzy 234 sklepami i ponad 20 000 partnerami handlowymi w 24 krajach na całym świecie. Elastyczność platformy pozwala na włączenie nowych typów dokumentów i podłączenie nowych partnerów w każdym momencie.

- Obecnie wykonujemy usługi zarządzane, co oznacza że jesteśmy odpowiedzialni za codzienne funkcjonowanie platformy EDI która obsługuje Metro Group i jej biznesowych partnerów – mówi Tomasz Spłuszka, Business Development Director, Comarch.

Metro Systems dostarcza i zarządza systemami IT dla spółek Metro Group (w szczególności Metro/Makro Cash&Carry oraz Real). Grupa Metro to jedna z największych międzynarodowych sieci zajmujących się handlem detalicznym i hurtowym. Firma zatrudnia 250 000 pracowników i w roku podatkowym 2013/14 osiągnęła sprzedaż w wysokości 63 miliardów euro. Jest obecna w ok. 2000 lokalizacji w 30 różnych krajach.

Założony w 1993 roku, Comarch jest firmą technologiczną i dostawcą usług IT. Tworzy rozwiązania dla branż takich jak handel detaliczny, telekomunikacja czy finanse. Notowana na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych firma zatrudnia ponad 5000 osób i zrealizowała ponad 3500 projektów na całym świecie. Wśród użytkowników Comarch EDI są przedsiębiorstwa z 35 krajów, m.in. Leroy Merlin, Unilever and BIC.

JEŚLI INFORMACJA JEST INTERESUJĄCA SUBSKRYBUJ CODZIENNY, DARMOWY NEWSLETTER PORTALU WIADOMOSCIHANDLOWE.PL. ŻEBY OTRZYMYWAĆ ZESTAW NAJŚWIEŻSZYCH WIADOMOŚCI I RAPORTÓW NA SWOJĄ SKRZYNKĘ POCZTOWĄ. WYSTARCZY KLIKNĄĆ NA LINK I WPISAĆ SWÓJ ADRES E-MAIL.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.