02.09.2019/13:49

Metro Properties sprzedało działki, na których działa 11 hurtowni Metro i Makro C&C, w tym 5 w Polsce

Metro Properties sprzedało w sierpniu 11 nieruchomości gruntowych, na których działają hurtownie Metro i Makro Cash & Carry. 5 z nich sprzedało w Polsce. Zostały kupione przez wiedeńską spółkę FLE GmbH, spółkę zależną francuskiej grupy LFPI, inwestującą w imieniu funduszu regulowanego AFI. Wartość transakcji opiewała na 250 mln Euro.

Wśród sprzedanych nieruchomości 5 znajduje się w Polsce. Chodzi o działki, na których działają hurtownie Makro zlokalizowane w Warszawie (2), Wrocławiu, Krakowie i Lublinie. Oprócz nich sprzedano 3 nieruchomości Metro na Węgrzech  (Budapeszt) i 3 sklepy w Czechach (Praga).

Metro i Makro Cash & Carry nadal będą prowadzić w tych lokalizacjach swoje hurtownie na podstawie długoterminowych umów najmu.

Jürgen Schwarze, CFO Metro Properties poinformował, że firma wykorzystała dobrą passę na rynku nieruchomości a zdobyte środki przeznaczy na dalsze inwestycje i nowe projekty.

Metro Properties utrzymał własność kilku sąsiadujących działek w Polsce i Czechach w celu opracowania projektów o mieszanym przeznaczeniu.

Należąca do spółki Metro AG sieć Makro C&C zarządza obecnie w POlsce siecią ok. 30 hurtowni, a także dwoma centrami dystrybucyjnymi.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.