06.09.2021/12:45

MHC Mobility: nowy silny gracz na europejskim rynku flotowym

MHC Mobility jest częścią Mitsubishi HC Capital inc. - jednej z największych firm na światowym rynku finansowania i usług flotowych. W regionie Europy Środkowo-Wschodniej, Spółka jest wiodącym dostawcą z branży mobilności.

- W wyniku fuzji staliśmy się częścią globalnego giganta branży i połączyliśmy siły pod nową nazwą, która odzwierciedla strategię rozwoju. Mobilność jest bowiem jednym z głównych filarów ekspansji Mitsubishi HC Capital inc. na rynkach europejskich, a zadaniem MHC Mobility jest dostarczanie kompleksowych rozwiązań w tym zakresie, zarówno na poziomie lokalnym, jak i międzynarodowym. Dzięki sile Grupy i sumie naszych doświadczeń, już dziś odpowiadamy na wyzwania przyszłości wobec zrównoważonego transportu i rozwoju biznesu naszych Klientów - mówi Eric Van Vliet CEO MHC MOBILITY Sp. z o. o., zarządzający oddziałami spółki w Warszawie, Pradze, Bratysławie i Budapeszcie.

MHC Mobility zastąpiła dotychczasową Hitachi Capital Mobility i jest wspólną marką dla wszystkich spółek zależnych w Europie, zarządzanych w imieniu Mitsubishi HC Capital Inc.’s przez Mobility Solutions Division. Działa obecnie na ośmiu europejskich rynkach: w Austrii, Belgi, Niemczech, Holandii, Polsce, Czachach oraz na Słowacji i Węgrzech, Dziewiątym rynkiem jest Wielka Brytania obsługiwana przez siostrzaną spółkę Hitachi Capital Vehicle Solutions.

Firma oferuje dziś Klientom biznesowym pełną gamę usług z zakresu finansowania i wynajmu pojazdów oraz optymalizacji floty i dostosowania jej do zmieniających się potrzeb. MHC Mobility wyróżnia też najwyższa jakość usług, indywidualne podejście do oczekiwań Klientów i nieustające wsparcie w biznesie. Wachlarz oferty stale poszerza się o nowe usługi i bardziej elastyczne rozwiązania w zakresie mobilności.

Eric Van Vliet CEO MHC MOBILITY Sp. z o. o. (materiał partnera)

Wyzwanie elektromobilności

W ciągu ostatniej dekady, technologia, innowacje i troska o środowisko naturalne spowodowały głębokie zmiany w sposobach podróżowania, a preferencje w tym zakresie zmieniły się niemal z dnia na dzień. Zrównoważony transport staje się coraz większym priorytetem w świecie, zaś dominacja elektromobilności nad tradycyjnym rodzajem napędu jest kwestią najbliższej przyszłości. 

- Celem MHC Mobility jest wspieranie Klientów w tej zmianie w najbardziej opłacalny dla nich sposób. Oferujemy już w pełni zintegrowane rozwiązania flotowe, gwarantując bezpieczeństwo, mobilność i zadowolenie. Dzięki międzynarodowemu doświadczeniu Grupy i budowanym latami relacjom z Partnerami, nasza oferta jest kompleksowa i szyta na miarę. Uwzględnia bowiem lokalne uwarunkowania, globalne trendy, a także indywidualne preferencje naszych Klientów – podkreśla Eric Van Vliet.

Nowa marka cementuje pozycję MHC Mobility na rynku, która jest dzisiaj jedną z wiodących firm leasingowych i CFM w Europie. Firma kontynuuje strategię ekspansji geograficznej i rozwoju biznesu w całej Europie i zapowiada otwarcie działalności w kolejnych europejskich krajach.

W regionie wschodniej i centralnej Europy, MHC Mobility operuje na rynkach w Polsce, Czechach, Słowacji i na Węgrzech. Firma dostarcza Klientom kompleksowe rozwiązania flotowe, dbając o bezpieczeństwo, mobilność i satysfakcję użytkowników. Jako jedyna firma w branży w Europie Środkowo-Wschodniej, MHC Mobility CEE oferuje cały wachlarz pojazdów: od samochodów osobowych, aż po ciągniki siodłowe i naczepy, oraz cały pełną gamę pojazdów nisko- i zeroemisyjnych. Zapewnia wynajem długoterminowy, wynajem krótko i średnioterminowy, leasing zwrotny, sprzedaż pojazdów poleasingowych, optymalizację likwidacji szkód komunikacyjnych oraz karty paliwowe. Firma dostarcza usługi na najwyższym poziomie i prezentuje indywidualne podejście do potrzeb Klientów. MHC Mobility w regionie centralnej i wschodniej Europy zarządza obecnie flotą ponad 10 000 pojazdów, posiada biura w stolicach wszystkich krajów CEE, w których pracuje łącznie 200 osób.

Kontakt z mediami:
Sandra Szkwarek – Head of Marketing CEE MHC Mobility Polska, email: sandra.szkwarek@mhcmobility.pl
Anna Godzisz – PR Consultant, email: anna.godzisz@roots.pl
 

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.