19.04.2017/13:00

Michael Love szefem sieci Netto na Polskę, Niemcy, Danię i Szwecję

Duńska sieć Netto ma nowego Dyrektora Międzynarodowego (International Director). Michael Love będzie odpowiadał za funkcjonowanie sieci w Danii, Niemczech, Polsce i Szwecji. W sumie pod jego zarządem znajdzie się ok. 1300 marketów.

Firma Dansk Supermarked, która jest operatorem sieci Netto, wyznaczyła Michaela Love, byłego prezesa zarządu brytyjskiej i irlandzkiej firmy B&Q, na stanowisko dyrektora firmy Netto International. Na tym stanowisku menedżer będzie odpowiedzialny za funkcjonowanie ok. 1300 placówek Netto w Danii, Niemczech, Polsce i Szwecji.

Love jest postacią znaną w handlu spożywczym. Piastował wcześniej różne stanowiska w firmie Coop Denmark, gdzie był m.in. głównym dyrektorem operacyjnym (COO), prezesem zarządu (CEO) spółki zależnej SuperBrugsen, a także dyrektorem ds. łańcucha dostaw. Ponadto był on dyrektorem operacyjnym Copenhagen Airports. W październiku 2015 r. przeszedł do firmy B&Q, która jest częścią Grupy Kingfisher.

- Kariera zawodowa Michaela mówi sama za siebie. Z jego doświadczeniem zdobytym w ostatnich latach w Wielkiej Brytanii, bez wątpienia jest właściwą osobą, która pozwoli zrealizować nasze ambicje co do Netto - skomentował Per Bank, prezes zarządu Dansk Supermarked. Menedżer podkreślił też, że w najbliższych latach Netto będzie się starało rozwijać swoje sieci w Szwecji i Polsce, a także szukało będzie metod utrzymania silnej pozycji na rynku niemieckim.

Michael Love powiedział, że nie mógł się doczekać pracy w firmie, która zamierza się "rozszerzać, rewitalizować i rozwijać". Menedżer obejmie stanowisko z dniem 1 września 2017 r.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • janusz 09.11.2017

    Zobaczymy, bo byli szefowie nawet nie odpisywali na prośby czy pytania klientów..totalna olewka

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.