07.12.2017/17:44

Mid Europa Partners ma zgodę UOKiK na przejęcie Hortex Holding

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów zgodził się na przejęcie przez należącą do funduszu Mid Europa Partners spółkę Seventeen Colza kontroli nad spółkami Hortex, Hortex Marketing Services oraz Ortika Polska.

Zdaniem UOKiK transakcja nie naruszy konkurencji.

"Zgłaszana koncentracja dotyczy planowanego przejęcia przez Seventeen Colza S. à r. l. z siedzibą w Luksemburgu, bezpośrednio lub pośrednio przez nowo utworzoną spółkę lub spółki zależne zgłaszającego, wyłącznej kontroli nad Hortex sp. z o.o., Hortex Marketing Services sp. z o.o., Ortika Polska sp. z o.o. wraz z jej spółkami zależnymi Polski Ogród soraz Ortika Frozen Foods".

Seventeen Colza jest inwestycyjną spółką holdingową pośrednio kontrolowaną przez Fundusz IV, który stanowi część grupy private equity Mid Europa.

Grupa Hortex to producent soków, nektarów oraz napojów bezalkoholowych, mrożonek oraz warzywnych i owocowych koncentratów, przecierów i aromatów.

Przypomnijmy, że na początku listopada br. dotychczasowy właściciel firmy, Argan Capital, porozumiał się z Mid Europa Partners (do niedawna właścicielem sieci sklepów Żabka i Freshmarket) odnośnie sprzedaży spółki Hortex. Kwota transakcji nie została ujawniona. Do dzisiaj spółki czekały na zgodę UOKiK aby sfinalizować transakcję.

Według nieoficjalnych informacji portalu wiadomoscihandlowe.pl, o przejęcie Horteksu walczyły m.in. Bonduelle (część mrożonkowa) i Kofola (część sokowo-napojowa). Ostatecznie podmiotom tym nie udało się jednak porozumieć z Argan Capital co do ceny.

- Hortex to polska, legendarna marka z bogatą tradycją i biznes, który posiada solidne fundamenty do dalszego wzrostu. Cieszymy się z perspektywy zwiększenia naszej ekspozycji na rosnącym rynku FMCG w Polsce. Będziemy wspierać spółkę w realizacji jej celów strategicznych, w tym w zakresie rozwoju nowych produktów, wejścia w nowe segmenty rynku spożywczego oraz akwizycje - komentował transakcję partner w Mid Europa oraz szef warszawskiego biura Paweł Padusiński.

W wyniku transakcji Mid Europa Partners przejmie udziały w spółkach odpowiedzialnych za produkcję, sprzedaż i marketing soków nektarów i napojów, mrożonych warzyw i owoców oraz koncentratów (Hortex Sp. z o.o., Hortex Marketing Services Sp. z o.o. oraz Ortika Polska Sp. z o.o., Polski Ogród Sp. z o.o. i Ortika Frozen Foods (Rosja)). Finalizacja transakcji przewidywana jest na pierwszy kwartał 2018 r.

- Inwestycja w Hortex jest wynikiem naszego bogatego doświadczenia uzyskanego dzięki współpracy ze spółkami portfelowymi w sektorze retail i FMCG w regionie CEE, m.in. z Żabką, Moji Brendovi, Allegro i Profi. Dostrzegamy olbrzymi potencjał spółki zarówno jako samodzielnego biznesu, jak i platformy do dalszego wzrostu przez innowacje i M&A przy wykorzystaniu naszej sieci kontaktów oraz unikalnej wiedzy w sektorze - dodał partner zarządzający Mid Europa, nadzorujący inwestycje funduszu w sektorze handlu detalicznego i FMCG Robert Knorr.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.