15.11.2018/15:02

Mikołaj Pawlak, Orlen na KSiP 2018: Podróżujący klienci poszukują wygodnych przekąsek

Aż 53 proc. klientów sklepów na stacjach benzynowych woli jeść prowadząc samochód niż zatrzymać się na posiłek. To powoduje, że stacje muszą modyfikować swoją ofertę gastronomiczną i przekąskową po kątem wygody i łatwości spożycia w samochodzie.

– Konsumenci poszukują produktów, które się nie rozsypią i nie brudzą – podkreślił w wystąpieniu podczas Kongresu Słodycze i Przekąski 2018 Mikołaj Pawlak, head of gastronomy and QSR w PKN Orlen. Podkreślił również póki, co liczba takich produktów na stacjach jest jeszcze nieco ograniczona.

Pawlak powiedział również, że oprócz wygody konsumenci zwracają również uwagę na skład tych produktów. – Skupiamy się na czystej etykiecie i zdrowych składnikach. Zwiększyliśmy o ok. 70 proc ofertę produktów świeżych w stosunku do zeszłego roku. I to zarówno na stacjach miejskich, jak i tranzytowych – powiedział przedstawiciel PKN Orlen.

Ekspert zwrócił również uwagę na konieczność szybkości realizacjo zamówienia w sklepach na stacjach. Z przytoczonych przez niego danych wynika, że 54 proc. ankietowanych właśnie szybkość ceni sobie najbardziej podczas zakupów na stacji.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.