05.09.2016/09:25

Minister finansów: Jedna wolna od handlu niedziela w miesiącu przez dwa lata

Minister finansów Paweł Szałamacha nie jest zwolennikiem całkowitego zakazywania handlu w niedziele. Jak stwierdził w poniedziałek rano na antenie TVN24, jego zdaniem ograniczanie handlu należy rozpocząć od wprowadzenia jednej wolnej niedzieli w miesiącu i zobaczyć, jak takie rozwiązanie sprawdzi się w praktyce.

- Jestem zwolennikiem tego, żeby wprowadzić to rozwiązanie w odniesieniu do pierwszej niedzieli w miesiącu. Następnie obserwować konsekwencje przez dwa lata i wrócić do tematu - powiedział Szałamacha w programie "Jeden na Jeden".

Szef resortu finansów stwierdził także, iż rozumie argumenty pracownicze ws. ograniczenia handlu w niedziele. - Duża liczba osób chciałaby, aby ten dzień był wolny, ale są też argumenty gospodarcze, o których mówi część biznesu, że spadną obroty - powiedział.

Przypomnijmy, obywatelski projekt ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele, złożony w miniony piątek w Sejmie, zakłada, że handlowych niedziel będzie w skali roku łącznie tylko siedem. W projekcie zapisano, że handel dozwolony będzie bez ograniczeń w dwie niedziele przed Bożym Narodzeniem; jedną przed Wielkanocą; niedzielę przedwakacyjna (ostatnia niedziela czerwca); pierwszą niedzielę lipca (początek wyprzedaży); ostatnią niedzielę sierpnia (powrót do szkoły) oraz ostatnią niedzielę stycznia (tzw. niedziela wyprzedażowa).

Więcej na tvn24bis.pl.

Czytaj także:
Zakaz handlu w niedziele coraz bliżej. Prawie 520 tys. podpisów już w Sejmie

Dodaj komentarz

5 komentarzy

 • D.K. 06.09.2016

  Pan minister pewnie pracuje w soboty i niedziele? To dlaczego tylko jedna niedziela wolna ? D.K.

 • Wojtek 06.09.2016

  Po pierwsze nt. wolnych niedziel nie powinni się wypowiadać ci co mają wszystkie niedziele wolne (najedzony głodnego nie zrozumie) . Po drugie dlaczego poczta i urzędy są zamknięte w niedziele ? W niedziele powinni pracować tylko służby !!!!

 • Łukasz 06.09.2016

  Czy mam paść na kolana z wdzięczności przed pisowcami, którzy notorycznie łamią prawo w Polsce a nazwa tej partii jest zaprzeczeniem państwa prawa i sprawiedliwości ?

 • NICKi 05.09.2016

  HA, HA, HA! CO ZWIĄZKOWCY NA TO!

 • jaaa 05.09.2016

  czemu akurat pierwsza a nie ostatnia? :)

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.